Регулярні нічні атаки на Київ, крім всього іншого, є формою тиску – Головаха

Автор: Любава Лисичкіна
20:51 07.06.2023

Тиску, щоб досягти психологічного виснаження і готовності до миру на будь-яких умовах, але розрахунок росіян, що такими діями вони зможуть цього досягти, виходить з невігластва, і якби вони вчили історію, то розуміли б, що тільки посилюють спротив і ненависть до них та консолідують українців.

Регулярні нічні атаки на Київ, крім всього іншого, є формою тиску – Головаха

Про це розповів директор Інституту соціології НАН України член-кореспондент НАН України Євген Головаха.

«Принаймні в 1939-му році, коли почалася Друга світова війна, саме таку стратегію сформулювали німецькі нацисти щодо Великої Британії. І, власне, сподівалися, що постійні нічні бомбардування Лондона змусять британців бути більш сприйнятними до німецьких умов припинення війни. Враховуючи досвід британців, а вони, фактично, були як тій же ситуації щодо нацистської Німеччини, що ми зараз до фашистської Росії, то там була значно більш сильна і потужна атака на Лондон, яка тривала протягом кількох місяців майже щоночі і призвела до десятків тисяч жертв і неймовірних руйнувань», – розповів експерт.

Своїми такими діями росіяни досягають зворотної мети, переконаний науковець. Бо по-перше, консолідують нас, а по-друге, укріплюють наше розуміння, що чим більше вони будуть використовувати такі методи агресії із спробами знищувати інфраструктуру і мирних людей, тим більше українці будуть прагнути будь-якою ціною їх зупинити, оскільки мир неможливий, поки вони існують як агресивна і божевільна країна.

Єдине, що в психологічному аспекті це все не проходить дарма українцям.

За соціологічними даними, які навів пан Головаха, повномасштабне вторгнення показало суттєві психологічні наслідки вже торік – якщо до Великої війни тільки 4% людей постійно бачили жахи та кошмари уві сні, то восени 2022-го таке відбувалося вже майже з третиною українців. Постійний стан тривоги до війни був 10%, а вже восени 2022 – цей показник зріс до 40%.

До слова, у Києві вже перевірили близько 3 тисячі укриттів – скільки із них придатні для використання.

Великий Київ у Google News

підписатися