Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Автор: Галина Ворона
14:38 20.06

Український парламент ратифікував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульську конвенцію). Це непересічна історична подія, яку українське суспільство очікувало понад десятиліття.

Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

Верховна Рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції

«За» проголосували 254 народні депутати, проти – 4, 26 – утрималися.

Конвенція визначає засади рівності і недискримінації жінок, заходи недопущення насильства щодо жінок. Конвенція визначає “гендер” як “соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків”.

Цей документ встановлює кримінальну відповідальність за сексуальне, фізичне, психологічне, економічне насильство проти жінок, а також за примусовий шлюб, примусовий аборт або стерилізацію.

Ймовірно, це була одна з умов надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Зауважимо, Україна брала участь у розробці Конвенції разом з іншими державами РЄ. 7 листопада 2011 року Україна підписала Стамбульську конвенцію, проте вона так і не була ратифікована українським парламентом.

Нагадаємо, в Україні з’явився перший мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA. До слова, кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята — помирає після нанесених травм.

Варто знати, що насильство — це не сімейна справа, а злочин. Родина має бути безпечним місцем, а не місцем страху.

Великий Київ у Google News

підписатися