“Не бійся захистити себе”. В Україні запрацював додаток для жертв домашнього насилля

Автор: Тетяна Сененко
15:47 25.11.2021

Застосунок має необхідні ресурси для допомоги та, у разі небезпеки, можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам.

“Не бійся захистити себе”. В Україні запрацював додаток для жертв домашнього насилля

В Україні з’явився перший мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства – WhiteRibbonUA.

Він має вигляд календаря для менструального циклу жінки. Це додатковий захист від абʼюзера, якщо він вирішить перевірити телефон.

Застосунок має на три основні функції:

  • екстрена допомога жертві;
  • документування фактів насилля;
  • інформація про те, як розпізнати домашнє насилля.

Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це дає змогу жертвам домашнього насильства миттєво повідомити правоохоронців про небезпечну ситуацію.

 

Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. З його допомогою можна визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.

Функція “Мій щоденник” допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства.

У додатку також можна знайти інформацію про поширені типи жорсткого поводження і приклади домашнього насильства та пройти конфіденційний тест про стан стосунків “Я в небезпеці”.

Читайте також: Зламав поліцейському зап’ястя. Сімейному кривднику “світить” до 5 років тюрми

До слова, кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята — помирає після нанесених травм. Аби хоч якось зарадити такій сумній статистиці, Євгенія Фулен, київська фотохудожниця, вирішила зробити серію муралів, присвячених домашньому насиллю. Її героїні не бояться говорити про свої особливі історії.

Великий Київ у Google News

підписатися