Рада дозволила роздробити борги за газ: деталі

Автор: Тетяна Сененко
14:32 15.06

Верховна Рада планує забезпечити стабільну роботу комунальних підприємств тепло-, газо- і водопостачання. Народні депутати прийняли за основу відповідний законопроект №3508-д. «За» відповідне рішення проголосував 301 народний обранець.

Рада дозволила роздробити борги за газ: деталі

 Про це йшлося на сьогоднішньому засідання Верховної Ради.

Законопроект передбачає врегулювання і реструктуризацію заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування підприємствам теплокомуненерго.

Також планується врегулювання боргів облгазів та облгаззбутів і реструктуризація боргів водоканалів. Прописаний порядок участі суб’єктів ринку природного газу в процедурі врегулювання заборгованості за природний газ та послуги з його транспортування.

Закріплюються механізми врегулювання такої заборгованості шляхом:

проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету;
реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах;
списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.
Документ переносить розрахункову дату з 1 липня 2016 року на 1 травня 2021 року.

Читайте також: Українців змусили платити непосильну комуналку, коли наближені до Зеленського олігархи закупили газ і електроенергію по занижених цінах – Федина

Подовжується граничний строк реструктуризації заборгованості. Підприємствам теплоенергетики дозволяють реструктуризувати борг за розподіл та транспортування природного газу.

Закон встановлює однакові умови для врегулювання пені/штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Читайте також:Компанія, що постачає газ киянам, оприлюднила річний тариф

Уточнюється й процедура реструктуризації боргів суб’єктів господарювання на території Донецької та Луганської областей на період проведення Операції об’єднаних сил, якщо засновник та/або частина виробничих одиниць підприємства знаходиться на території, де органи держвлади тимчасово не здійснюють свої повноваження. 

До слова, раніше ми писали, що коли Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...