Проєкт “Місто живих стін”: кияни лякаються міфів про плетучий виноград Вічі

Автор: Марія Супрун
18:11 20.08.2022

В столиці в рамках нового екологічного проєкту вертикального озеленення «Місто живих стін» в усіх районах висаджують унікальний виноград «Вічі». Але довкола винограду склалося чимало міфів, які лякають киян.

Проєкт “Місто живих стін”: кияни лякаються міфів про плетучий виноград Вічі
Світлодіодне освітлення

Депутатка Київради Ксенія Семенова розповіла про переваги екопроєкту та розвінчала міфи про виноград.

Так, за її словами, один з міфів це те, що нібито по ньому лазитимуть гризуни. Однак це не так: миші та щури ніяк не можуть завестися від того, що десь з’явився виноград. У разі появи щурів потрібно замовляти дератизацію у ЖЕКу. Навіть якщо десь завелися гризуни, на сам виноград можна поставити захисні сіточки, які не дозволять лазити виноградом.

Ще один міф – виноград нібито може проростати всередину стінок, після чого вони починають кришитися. Це теж дурниці. Рослина жодним чином стіну не псує, жодного негативного впливу на стан будинку не має. У декоративного винограду є вусики з чіпкими гачками на кінцях – ними він чіпляється до стіни.

Також у винограді не заводиться мошкара та комарі, як думає багато хто. Це черговий міф. Якщо влітку у вікна залітають комарі, це лише означає, що вони завелися у підвалі або настав їхній час.

Семенова також пояснила, що хорошого у вертикальному озелененні.

По-перше, рослини знижують середню температуру. Зелені насадження виділяють кисень. І цей позитивний вплив на навколишнє середовище є постійним. Особливо це важливо на тлі того, що у Києві постійно щось будують, – бетону стає більше, ніж рослин. Тому вертикальне озеленення може хоча б частково компенсувати переважання каменю над природою.

По-друге, «зелені стіни» – природні фільтри. На вулицях із вертикальним озелененням менше вогкості, затоплень, забруднення повітря та дрібних частинок пилу.

По-третє, будинки, що потопають у зелені, – це просто красиво.

Нагадаємо, еко-ініціативу з впровадження вертикального озеленення пропагує столична влада. Які плюси називають – читайте тут. Першою на неї відгукнулась Солом’янка, другою – Дарниця. Днями Печерський район також долучився до нового еко-проекту.

Біля мерії також висадили виноград Вічі, який вкриє стіни зеленим килимом. А ще – в парку “Наталка” та біля Почайни.

Водночас, вже зафіксовано знищення саджанців. Депутатка Київради пообіцяла винагороду за координати діда, що вирвав саджанець винограду.

Великий Київ у Google News

підписатися