Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо знесення садиби Зеленських

Автор: Любава Лисичкіна
13:20 21.07

Дії осіб, які руйнували будинок, кваліфіковано як знищення майна, на яке накладено арешт.

Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо знесення садиби Зеленських

Про це ідеться у повідомленні міської прокуратури.

За фактом руйнування будівлі по вул. Кониського, 22 (колишня назва – Тургенівська, 22) розпочато кримінальне провадження.  Також розслідується проведення будівельних робіт всупереч накладеній забороні, яке кваліфіковано як самовільне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці.

У прокуратурі нагадали, що на будівлю по вул. Кониського, 22 в січні 2024 року в межах кримінального провадження, був накладений арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження. Вказана земельна ділянка входить до меж історичного ареалу м. Києва, тож на проведення будівельних робіт потрібно погодження Міністерства культури та інформаційної політики України, якого не було. Відтак, у зв’язку з арештом будівлі, усі роботи мали бути зупинені.

“Однак 19 липня 2024 року, попри арешт, невстановлені особи в порушення обмежувальних вимог із застосуванням важкої будівельної техніки зруйнували будинок по вул. Кониського, 22. На даний час встановлене місце знаходження техніки, яка була задіяна під час знесення будівлі. До суду подано клопотання про її арешт”, – заявили в прокуратурі.

Нагадаємо, 130-річний будинок у центрі столиці знесли ввечері 19 липня КМДА назвали знесення будинку цинічним і зухвалим самоуправством, а поліція відкрила кримінальну справу та вилучила будівельну техніку.

Як повідомляв “ВК”, боротьба за збереження будинку на Тургенєвській, 22 тривала кілька років.  Перша інформація про те, що у Києві зносять будинок Зеленських, з’явилася у серпні 2021 року. У вересні 2021 року будинок  намагались знищить “накатаною” схемою, та небайдужі кияни завадили. А у жовтні працівники комунального підприємства “Київблагоустрій” демонтували будівельний паркан навколо історичного будинку.

У серпні 2022 року  Київська міська прокуратура повторно наклала арешт на будинок. В лютому 2022 біля арештованої садиби Маліна знову виріс будівельний паркан – реакція активістів не забарилась. Після початку повномасштабного вторгнення Росії садибу знову почали готувати до демонтажу. Забудовник розібрав стіну та завіз будівельні матеріали. Активісти тоді заявляли, що будинок хочуть знести заради другої черги ЖК “Тургенєв”.

У квітні 2024 року ТОВ “Тургенєв Білд”, яке є забудовником цієї ділянки, замовило дослідження, згідно з яким садиба нібито не може вважатися пам’яткою через те, що будувалась на замовлення професора російської філології Василя Малініна.

Крім того, “ВК” писав, що будівництво ЖК «Тургеневъ» у центрі столиці суперечить закону про деколонізацію – Інститут нацпам’яті. За висновками експертів, назва комплексу на честь російського письменника та поета Івана Тургенєва і справді суперечить закону про деколонізацію. 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин