Прокопів: Столична влада має знати, що відбувається з Гостиним двором

Автор: Марія Супрун
10:13 21.09

Заступник голови КМДА Володимир Прокопів закликає Міністерство культури та інформаційної політики поінформувати КМДА та депутатський корпус Київради щодо ситуації на об’єкті «Гостиний двір».

Прокопів: Столична влада має знати, що відбувається з Гостиним двором

За словами Прокопіва, будівля Гостиного двору перебуває на державному обліку і має статус пам’ятки національного значення. З метою збереження будівлі міська влада протягом 2017-2021 років здійснювала організаційно-правові заходи задля передачі Гостинного двору з державної у комунальну власність з подальшим її відновленням.

«За ініціативою Мінкульту, і всупереч попереднім домовленостям з керівництвом міста, об’єкт передано на баланс національного заповідника «Софія Київська». Новий балансоутримувач не вживає жодних заходів не те, що для відновлення, а навіть для збереження об’єкта. Уповноважений орган досі не уклав охоронний договір на об’єкт», – зазначив Прокопів.

За словами заступника голови КМДА, у профільного Департаменту КМДА відсутні будь-які відомості від Мінкульту про напрацювання комплексу заходів, спрямованих на збереження будівлі. А теперішній технічний стан об’єкта потребує вжиття невідкладних заходів, спрямованих на його захист, особливо напередодні зими.

Тому заступник голови КМДА закликає Міністерство культури та інформаційної політики відповісти на такі запитання:

  • Чи вживалися Міністерством заходи, спрямовані на спонукання уповноваженого органу управління на укладання охоронного договору на будівлю Гостиного двору?
  • Чи призначалися відповідні охоронні заходи, спрямовані на збереження об’єкта та чи розроблялася відповідна науково-проєктна документація?

Володимир Прокопів наголосив, що вже відправив запит із цими запитаннями до Міністерства культури.

Як повідомлялося, нещодавно Гостиний Двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху

Нагадаємо, Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка було запрошено на пленарне засідання II сесії Київради ІХ скликання, яке відбулося 31 серпня цього року. Однак, на засідання міністр не з’явився.

Великий Київ у Google News

підписатися