Прапор України на Київщині: історичні моменти під час війни

Автор: Марія Супрун
13:40 23.08.2022

Український прапор став символом свободи та боротьби для всього світу. Наш стяг майорить на вулицях, будинках, автівках як в Україні, так і за кордоном. Український прапор на техніці та в руках військових, які боронять нашу землю. Синьо-жовтий стяг встановлюють у звільнених містах та селах. Це наш символ незламного духу.

Прапор України на Київщині: історичні моменти під час війни
Світлодіодне освітлення

Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба сьогодні у День прапора України запустив флешмоб та розповів про історичні моменти з прапором на Київщині, яка однією з перших відчула на собі масштабні масові звірства російської армії. 

24 лютого на головному флагштокові Макарівської громади підняли національний прапор. Через обстріли кріплення стягу було пошкоджене, і він упав. У другій половині березня, після деокупації, його закріпили на фасаді Будинку культури. Вже на початку квітня один із поранених добровольців тероборони ініціював повернення прапора на флагшток. Тепер синьо-жовтий стяг майорить у центрі Макарова“, — сказав Кулеба.

Прапор України на зруйнованому будинку в Ірпені нагадує про звірства та злочини російських окупантів у Київській області. Він висить на одному з пошкоджених житлових комплексів. Цей стяг бачать іноземні делегації, а разом з ним — злочини росіян.

В Бородянці після звільнення селища від окупантів добровольці та рятувальники розбирали завали зруйнованих будинків, а потім спільно на центральній площі підняли український прапор як символ стійкості та спільних зусиль.

У Броварах майорить найбільший прапор на рекордній для області висоті. Завдяки українським захисникам та захисницям сюди не прийшли війська Росії.

Також Кулеба запропонував флешмоб.

Усі українці мають спільну мрію – підняті синьо-жовті прапори над усіма тимчасово окупованими населеними пунктами. У День Державного прапора закликаю кожного жителя Київщини вивісити на своїх домівках синьо-жовті стяги. Зробимо це за ті українські міста, які зараз тимчасово окуповані рашистами, і над якими, поки що, не здійнявся наш національний символ. Зробимо це з думкою про тих, хто зараз знаходиться в окупації. Зробимо це з вірою в те, що скоро всі жителі країни будуть вільні і зможуть підняти прапори свободи над своїми домівками“, – підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, 23 серпня Україна відзначає День державного прапора.

Великий Київ у Google News

підписатися