Позов Януковича до Верховної Ради зареєстровано в ОАСК

Автор: Володимир Хлєбников
12:11 06.12.2021

В Окружному адміністративному суді Києва (ОАСК) зареєстровано адмінпозов Віктора Януковича щодо усунення його з посади. Експрезидент-втікач позивається до Верховної Ради.

Позов Януковича до Верховної Ради зареєстровано в ОАСК

Про це сьогодні повідомила народна депутатка фракції “Слуга народу”, представниця ВР України в Конституційному Суді Ольга Совгиря.

Вона зауважила, що справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради підсудні Верховному Суду, а не ОАСК.

В Окружному адміністративному суді м. Києва зареєстровано позов колишнього президента України В. Януковича до Верховної Ради України (справа 640/34786/21). Відповідно до статті 22 КАСУ справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради підсудні Верховному Суду як суду першої інстанції, а не ОАСК“, – написала депутатка у себе в Telegram.

У позові Януковича заявлено позовні вимоги “про визнання відсутності компетенції встановлення факту самоусунення“. За словами Совгирі, це може свідчити про штучну зміну підсудності цього позову “шляхом маніпуляцій із формулюванням позовних вимог“.

Нагадаємо, 27 листопада стало відомо, що колишній президент України Віктор Янукович, який переховується на території Росії, має намір оскаржити в київському суді ухвалу Верховної Ради про своє усунення з посади у 2014 році. Примітно, що позов подано до Окружного адміністративного суду Києва, про необхідність ліквідації якого під час свого пресмарафону 26 листопада заявляв чинний президент Володимир Зеленський.

Читайте також: Розстріли на Майдані: розслідування щодо Януковича завершено

Великий Київ у Google News

підписатися