Янукович оскаржить своє усунення з посади президента в суді Києва

Автор: Володимир Хлєбников
21:36 27.11.2021

Колишній президент України Віктор Янукович, який переховується на території Росії, має намір оскаржити в київському суді ухвалу Верховної Ради про своє усунення з посади у 2014 році.

Янукович оскаржить своє усунення з посади президента в суді Києва

Про це повідомив прессекретар експрезидента-втікача Юрій Кірасір.

Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Верховної Ради України. Четвертий президент має намір оскаржити законність ухвалення парламентом постанови про його нібито самоусунення з посади глави держави“, – написав він 27 листопада у себе в Facebook.

Відповідну постанову ВР від 22 лютого 2014 року “про самоусунення Януковича та призначення позачергових виборів президента” Кірасір назвав антиконституційною.

“У Верховній Раді розуміли, що законно усунути від влади демократично обраного президента шляхом імпічменту не вдасться, розглядали два варіанти: фізично усунути Віктора Януковича або, розтоптавши закон, захопити владу. Парламент, не маючи на це повноважень, пішов другим шляхом”, – стверджує речник колишнього глави держави.

Примітно, що позов буде подано до Окружного адміністративного суду Києва, про необхідність ліквідації якого під час свого пресмарафону 26 листопада заявляв чинний президент Володимир Зеленський.

Нагадаємо, 17 листопада стало відомо про завершення досудового розслідування стосовно колишнього президента України Януковича та дев’ятьох високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися