Як повідомляє ДСНС, для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково вісім шляхопрокладачів Збройних Сил України. Інженерною технікою створено 405 км мінералізованих смуг.
Всього до гасіння пожеж залучено 1322 чол. та 292 од. техніки, в тому числі 3 вертольоти, якими 19 квітня здійснено 93 скидів – 186 т. води.
Загрози об’єкту “Укриття”, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам Зони відчуження немає.
Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,012 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год.
Зазначимо, що сьогодні також триває гасіння сильної пожежі на території Житомирської області. Рятувальники опублікували карту з позначенням напряму поширення продуктів горіння, де видно що вони можуть зачипити й Київщину, зокрема, Бородянку та Ірпінь.
Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії
Нагадаємо, за цей час вогонь знищив у Чорнобильській зоні тисячі гектарів дерев – тварини шукають їжу, від пожежі врятували двох білченят. Раніше пожежник зняв, як його команда проривалась на авто через вогонь, а “Великий Київ” опублікував жахливі фото та відео пожежі в Чорнобильскій зоні, де знищені будинки, і кадри палаючого Чорнобиля з висоти пташиного польоту.
Через пожежу у столиці склалася катастрофічна ситуація з якістю повітря. “Великий Київ” три дні слідкував за динамікою забруднення повітря в столиці та пояснив загальну картину. У понеділок, 20 квітня, кияни, нарешті, прокинулися у місті, де можна більш менш нормально дихнути.
Раніше українців також попередили, що з’явилися шахраї, які збирають гроші для Чорнобиля.