Депутати розглядали всього 6 питань – чотири стосувалися життя міста в умовах пандемії, ще два – реорганізації закладів охорони здоров’я та надання психічної допомоги.
Найголовніше питання, що стояло перед депутатами – це звернення до Кабміну щодо дозволу на прямі закупівлі вакцини проти COVID-19. Наразі місто не може закупати вакцину напряму у виробників. Фракція «Європейська солідарність» підготувала проєкт звернення, щоб вирішити проблему.
В ході підготовки до пленарного засідання, на профільній комісії з питань охорони здоров’я директор департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург підтвердила, що дійсно, місто не має жодної юридичної підстави для закупівлі вакцини напряму у виробників.
Вже на пленарному засіданні, під час обговорення питання, заступниця очільника КМДА з питань охорони здоров’я – Ганна Старостенко заявила, що виконавча влада міста має повноваження для закупівлі вакцини.
Тобто різні підлеглі Кличка кажуть абсолютно різну інформацію. В такому випадку, якщо місто може купляти вакцину, то чому досі не було проведено жодного тендеру, або хоча б не розпочалась підготовка до процедури?
Але насправді місто не має права купляти вакцини – ще минулого року фінансування закладів охорони здоров’я у Києві (як і по всій країні) взяла на себе НСЗУ. Це означає, що будь-які медичні закупівлі для київських лікарень можуть відбуватися тільки через структури, підпорядковані НСЗУ. А у зв’язку з тим, що наразі нема жодного механізму для вакцинації через інші установи (наприклад, аптеки або приватні лікарні), то місто не закупить вакцину, доки це не дозволить МОЗ та Кабмін.
Через позицію Ганни Старостенко, депутати з «УДАРу», «Голосу», «Батьківщини» та «ОПЗЖ» не підтримали проєкт рішення. Відповідно, звернення до Кабміну не буде і місто надалі залишиться без достатньої кількості вакцин.
Чому це взагалі відбулося саме так? Якщо подивитись, які фракції не голосували – то цілісний малюнок гри стане зрозумілим. Мабуть, в Офісі Президента були дуже занепокоєні тим, що цю ініціативу проявила саме фракція «Європейської Солідарності», яка знаходиться в опозиції до нинішньої влади.
До речі, формально опозиційна до центральної влади партія «Голос» також утрималась. Навіть Олександр Лінчевський, який за минулої влади був заступником міністра охорони здоров’я. Навіть Аліна Михайлова, Максим Нефьодов та Тарас Козак, які позиціонують себе, як прогресивні політики. Та й «колишній» депутат «Голосу» Костянтин Богатов теж утримався.
В результаті – тільки 48 «за», підтримка була тільки від фракцій «ЄС» та «Єдність».
Тепер найголовніше питання – чи понесе КМДА відповідальність разом з Офісом Президента за десятки загиблих киян від коронавірусу щодня?
А тим часом, в Києві вакцинували тільки 30 тисяч чоловік. Це через майже півтора місяці після початку вакцинації!
В «ЄС» пообіцяли вимагати звіт від КМДА щодо підготовки тендерних процедур для закупівлі вакцини та інших заходів, які планує місто для протистояння пандемії коронавірусу на найближчому пленарному засіданні.
Інші питання, що розглядались, стосувались підтримки бізнесу під час карантину – розширення пільг та надання кредитів під 0,01%. Також, депутати прийняли звернення до Кабміну та МОЗ щодо використання бази відомчих лікарень для лікування хворих на COVID-19.
Ось таке скандальне засідання пройшло в нашому місті. Хоча нічого не передувало такому – тільки наполегливість Офісу Президента у тиску на КМДА та дезінформація Ганни Старостенко «зробили вечір».