Порошенко про «плівки Бігуса»: використовувати питання полонених в політичній боротьбі – це скотство

Автор: Любава Лисичкіна
22:48 10.06.2021

Використовувати тему заручників і полонених для політичних атак проти опонентів – це перетин «червоних ліній».

Порошенко про «плівки Бігуса»: використовувати питання полонених в політичній боротьбі – це скотство
Про це в інтерв’ю журналісту Валерію Калнишу заявив п’ятий Президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.
 
За словами політика, абсолютне скотство – використовувати питання заручників, полонених в політичній боротьбі.
 
“Але я готовий і до цього. Мене вже нічим не здивуєш. Коли вони кажуть, що до Медведчука півтори тисячі заручників були звільнені без нього, – я це підтверджую. Питання заручників було з першого дня для мене абсолютно принциповим. На першому етапі, зараз я вже можу це розкрити, для звільнення заручників і обміну полонених використовувалися сили СБУ. Робилося це на базі батальйонного або бригадного рівня. Зізвонювалися, обмінювалися – і це робилося за лічені дні після потрапляння в полон. Ще більш болючим питанням була евакуація 200-х. Потім російська армія видала наказ – обміни заборонити і сформувати “обмінний фонд””, –  розповів Порошенко.
 
Він наголосив, що жодна  міжнародна зустріч не проходила без конкретних переговорів, він звертався до Єврокомісії, до Європарламенту, до президента Туреччини Ердогана. За  ініціативи Порошенка  було прийнято чотири резолюції. 
 
“І я хочу подякувати Ердогану за те, що починаючи від Ахтема Чийгоза і закінчуючи іншими українськими політв’язнями, які були в окупованому Криму, нам вдалося їх витягати.
І я би звертався до будь-кого – включно з Медведчуком для того, щоб додому повернути наших воїнів. Питання, що цим має займатися Медведчук, – це ж стенограма Нормандського формату. Це було запропоновано учасниками Нормандського формату. Ці пропозиції прозвучали в тому числі і від Путіна. І я на це погодився. Тому що я готовий, я хочу повторити, хоч з «чортом лисим» говорити, для того щоб повернути людей додому”, – деталізував Порошенко.
 
Політик зауважив, що  за перші півтора роки своєї  каденції було повернуто  за даними СБУ 2947 людей, за даними гуманітарних представників за перші два роки – 3278.
 
Він додав, що  дуже активно боровся конкретно за «Рахмана». Це можуть підтвердити і члени його  команди, і волонтери, і добровольці, які дуже опікувалися визволенням наших заручників.
 
“Я дякую кожному. Я дякую Мочанову, який докладав до цього максимум зусиль, намагаючись витягнути свого друга. Я дякую Тані Ричковій, бо я двічі відправляв її на «передок», тому що у нас двічі зривалося це звільнення. Вона пробула півтори доби на «передку», чекаючи, коли його привезуть. – додав Порошенко.  Я точно не дякую Рубану як агенту російських спецслужб, який намагався заробляти на цьому, виконуючи інші доручення російської влади. Він пропонував – нехай Порошенко відпустить майора російської армії, який був ключовим свідком-доказом російської агресії проти України, безпосередньої участі Російської Федерації. І єдиним доказом для цього має бути рішення суду”.
 
За його словами,  відпустити російського майора Старкова без рішення суду – означало позбавити Україну надзвичайно важливих аргументів у суді проти Російської Федерації, доказів злочинів Кремля, які здійснювалися за наказом Путіна і начальника Генерального штабу збройних сил РФ Герасимова.
 
“25 вересня суд виніс таке рішення щодо вироку – до 14 років цього майора засудити. Після цього в нього залишається час на апеляцію, який мав займати три-чотири місяці. Члени нашої команди, я так м’яко сформулюю, переконали його апеляцію не подавати. Він зробив відеозвернення до Путіна і сказав, що «я – майор збройних сил РФ, номер такий-то, частина така-то, 19 років я служу у збройних силах РФ, приїхав сюди за наказом свого командування на Україну, вбивати українців, і я прошу – витягніть мене звідси.
Це була дилема. Ти маєш з одного боку долю конкретного українця, який знаходиться в полоні, а з іншого боку – доля 42 мільйонів українців, і ти маєш захистити українську землю і українську державу”,-  зауважив Петро Порошенко.
 
І додав, що  повертаючись з паризького саміту по клімату,  ніхтойого не чекав, «Рахмана» привезли з Харкова.
 
“Я хочу скористатися цією можливістю і подякувати цьому справжньому воїну, захиснику України за відмову брати участь у спектаклі, який розгортається з однією метою – політичної атаки на опозицію і розповсюдження теорії «зради», під якою я прожив п’ять років. І яка чітко координувалася з Кремля, а зараз – я вже не знаю, як там Єрмак переговорюється з Козаком чи з Сурковим і звідки він бере ці інструкції. Але я думаю, що Єрмаку краще подумати про свої розмови з Джуліані і про свою участь у справі “Вагнера” – наголосив політик.
Порошенко пишається тим, що  вдалося  витягли майже 3300 українців. І він переймається тим, що з квітня 2020 року – вже більше року в Україну не повернувся жоден заручник.
 
“Більше того, ви на сьогоднішній день не почуєте, що про політв’язнів, заручників влада турбується, опікується їхніми долями, бо вони залишили все, що мали, в Донецьку, Луганську. Вони мають хворих дітей-інвалідів. Вони не мають ніякого доступу хоча б через іпотеку, через кредити, їм нема де жити. Ми на сьогоднішній день опікуємося частиною з них – ми сплачуємо їх житло. Але це – скотство так ставитися до людей, нічого не робити і намагатися висмикнути. Щоб у такий спосіб намагатися дискредитувати і розсіяти «зраду». Я думаю, що ви перейшли «червону лінію». Так не можна робити”, – наголосив Петро Порошенко.
 
Нагадаємо, нардепка Вікторія Сюмар заявила, що «плівки Медведчука» виникли для того, щоб дискредитувати Порошенка.
 
Відомо, 11 травня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді народним депутатам від “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку.

Їм висунули звинувачення за трьома епізодами: щодо розкрадання державних надр, передачі таємної військової інформації та підривної діяльності. 

Великий Київ у Google News

підписатися