Порошенко назвав ключові позиції України напередодні переговорів президентів Байдена та Путіна

Автор: Любава Лисичкіна
20:21 06.12.2021

Дуже важливо, щоб європейські і американські союзники України і до, і після розмови чітко координували свої дії з українською владою, українською державою, українським народом.

Порошенко назвав ключові позиції України напередодні переговорів президентів Байдена та Путіна Фото: Європейська Солідарність
Про це заявив під час брифінгу напередодні телефонної розмови між Байденом і Путіним п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.
 
За словами Порошенка, він  дуже добре знає президента США Джо Байдена – він є відданою свободі і демократії, компетентною і професійною людиною, яка дуже любить Україну і дуже добре розбирається в українських питаннях.
“І в цих умовах, безумовно, позиція, яку, я сподіваюся, буде висловлено під час цієї розмови, є дуже важлива для України”, – зауважив політик.
П’ять позицій від Порошенка
 
Перше позиція – те, за що ми трималися п’ять років мого президентства: нічого про Україну без України. Тому дуже важливо, щоб наші європейські і американські союзники і до, і після розмови чітко координували свої дії з українською владою, українською державою, українським народом.
 
Друга позиція – Росія не має і не буде мати право вето на вступ України до НАТО, на розширення НАТО на схід. Більше того, це питання не є питанням, яке важливо для самої України. Це точно тестовий папірець: чи існує НАТО сьогодні, чи ні. Бо якщо Путін отримає можливість диктувати НАТО волю, висувати НАТО ультиматуми, тоді немає ніякого сенсу в існуванні НАТО. Я тішуся, що Путін отримав дуже потужну і залізну відповідь в тому сенсі, що ніяких ультиматумів Росія НАТО висувати не буде.
 
Третя позиція – ініціатива Кремля, ініціатива Путіна по якійсь європейській зоні безпеки може початися розглядатися лише тоді, коли Росія повернеться в зону дії міжнародного права, з якої вона вийшла з перших годин захоплення Криму і агресії проти нашої держави на Донбасі. Отже, передумовою для будь-яких переговорів щодо зони безпеки є відновлення українського суверенітету і звільнення окупованих Криму і Донбасу, повернення їх до складу України.
 
Четверта позиція – це термінове відновлення Нормандського формату, який був започаткований в 2014 році, фактично за день до моєї інавгурації і за моєї участі. Тому що це не просто позиція Німеччини і Франції, це – позиція Європейського Союзу, США, НАТО. Маючи таких сильних союзників за спиною – це означає мати сильну Україну і сильну переговорну позицію. Жодних тет-а-тетів, жодних «междусобойчиків», які є шкідливими і небезпечними для України. Також Україна б вітала призначення спеціального представника США для координації роботи в Нормандському форматі, так як це свого часу було зроблено.
 
П’ята позиція – відновлення дії Мінських домовленостей, які чітко означають: спочатку – безпека. Саме так і викладено в Мінську, що спочатку треба забезпечити всеосяжне припинення вогню, звільнення всіх заручників, виведення усіх іноземних військ, важкої техніки, танків, бронетехніки і артилерії, забезпечити роззброєння незаконних збройних формувань по всій окупованій території. Це – дословні цитати Мінську і те, що Росія категорично не робить з часів підписання. Далі іде вже запровадження миротворчої місії з мандатом Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Місії, яка забезпечить функціонування перехідного періоду, до передачі кордону між Росією і Україною під контроль українських прикордонників і влади. Це є безпекова складова, яка точно має передувати політичній складовій.
Нагадаємо, Порошенко припустив ймовірність нападу на Україну з білоруського напрямку: Лукашенко токсичний.
 
Раніше Порошенко заявив, що для того, щоб зупинити Путіна, ми маємо різко підняти ціну, яку він заплатить за вторгнення в Україну.
 

Великий Київ у Google News

підписатися