Порошенко: надання Росії гарантій про нерозширення НАТО означатиме кінець Альянсу

Автор: Тетяна Сененко
15:54 04.12.2021

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що НАТО не може надавати Росії жодних гарантій щодо нерозширення Альянсу, бо це буде кінцем блоку та вільної Європи

Порошенко: надання Росії гарантій про нерозширення НАТО означатиме кінець Альянсу

Про це лідер партії “Європейська Солідарність” заявив у ефірі італійського телеканалу Sky TG24.

“Росії просто не можна надавати будь-які юридичні гарантії щодо нерозширення НАТО, тому що це був би кінець. Надання згоди на таку пропозицію було б кінцем і для НАТО, і для Вільного світу, і Європи. У цій ситуації ми повинні розуміти, що Путін завжди піде настільки далеко, наскільки йому дозволяє Західний вільний світ”, – сказав Порошенко. 

Він також зазначив, що це небезпека не лише для України, але й для демократії і свободи, це загроза для Європи і світової глобальної безпеки.

“За п’ять років мого президентства я маю дуже позитивний досвід ефективної співпраці з президентом Байденом та ефективної співпраці з НАТО. У нинішній ситуації я абсолютно довіряю президентові Байдену, якого я дуже добре знаю. І я абсолютно довіряю НАТО”, – сказав Порошенко. 

Читайте також: Дурний жарт! Порошенко вибачився за слова Зеленського про державний переворот

“Стратегічною метою Путіна є захоплення України. Ми не повинні дозволити йому використовувати всі ці інструменти впливу на Європу. Адже це не тільки війна щодо України, яка відбувається з 2014 року з прямою агресією Росії проти України та спробою анексії Криму. Це також криза на кордоні Литви, Латвії, Естонії. Це також небезпечна ситуація в Польщі, Боснії та Герцеговині”, – зазначив лідер “Європейської Солідарності”. 

П’ятий президент вважає заяви Путіна спробою дестабілізувати Європу та весь світ, зламати єдність Європейського Союзу та Трансатлантичної спільноти. 

“Наш спільний інтерес – не дозволити йому цього зробити. І в цій ситуації надзвичайно важливо для всього світу, зокрема для Європейського Союзу та НАТО, бути разом з Україною”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, раніше Порошенко заявив, що для того, щоб зупинити Путіна, ми маємо різко підняти ціну, яку він заплатить за вторгнення в Україну.

 

Великий Київ у Google News

підписатися