Порох і кістки, тіла без голови: в київському морзі опізнають захисників Маріуполя (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Марія Супрун
18:38 23.06

Днями до столиці привезли 35 тіл загиблих з “Азовсталі” та інших районів міста Маріуполь. Тіла полеглих були розподілені між моргами Київської обласної лікарні, Бучі та Вишгорода. Їх почали оглядати спеціалісти з метою розпізнання та встановлення особи.

Порох і кістки, тіла без голови: в київському морзі опізнають захисників Маріуполя (ФОТОРЕПОРТАЖ) Фото: Михайло Мєщерінов / hromadske

Hromadske опублікувало фоторепортаж процесу огляду тіл в морзі київської обласної лікарні.

Керує процесом огляду тіл керівниця патронатної служби полку “Азов” Олена Толкачова. Саме вона з побратимами й посестрами керує процесом огляду повернутих тіл, спілкується з рідними, організовує ДНК-експертизу й поховання військових. Патронатна служба була створена в 2014 році, але масштаби зараз неспівмірні з попередніми роками. 

За словами Толкачової, в день прибуття тіл починається пекло. Телефонують рідні, запитують, хто приїхав, чи можна подивитися? Але зараз всіх за протоколом скеровують на ДНК.

Ми навіть не знаємо до кінця, кого нам передають. Попереднього обміну в мішках були цивільні, літня жінка в памперсі. Ми їм віддали військових, а вони нам — хто був. Понакидали для кількості. До нас часто надходять тіла в активній стадії розкладання, гниття, випаровування. Навіть судмедексперти, які працюють у морзі на Оранжерейній, і які раніше одночасно брали 4-5 трупів до кабінету на розтин, зараз беруть не більше 2 тіл. Інакше працювати неможливо, стоїть запах. У деяких тіл немає голів. Як їх опізнавати?”, – розповідають в службі.

Під час огляду тіл фахівці фотографують на телефон особливі прикмети загиблих військовослужбовців, будь-які розпізнавальні знаки. Усе це вони збирають до своєї внутрішньої бази. 

Ми створили телеграм-канал для рідних військових, щоб вони туди скидали татуювання своїх рідних. Родимки вже “не канають”. А за татуюваннями нещодавно вдалося опізнати чотирьох бійців,  зазначають в патронатній службі. 

Журналістка Громадського поділилася тим, що побачила під час свого візиту до моргу:

В морзі на каталках лежать чорні пакети. Військові розщібають один з них раз, потім ще раз — тіло зберігають у двох пакетах одразу. Всередині фактично нічого немає. Від тіла лишилася сіра суміш. Тіло фотографують. 

Ще один пакет. Чорне обвуглене чоловіче обличчя з бородою. Прикордонник. Оглядають кишені, шукають особисті речі, правоохоронець робить фото. 

У наступному пакеті від тіла лише порох і кістки. Патологоанатомка бере в руки череп, один з військових перевертає залишки верхньої частини тіла, на якій видніються сірі ребра в попелі. Тіло вивозять, а за ним одразу кладуть наступне. 

Фото: Михайло Мєщерінов / hromadske

Нагадаємо, вчора відбулася чергова передача тіл загиблих військових: Україна повернула 35 своїх захисників.

Великий Київ у Google News

підписатися