Попри постійні ворожі обстріли, Київ працює над збереженням пам’яток культури міста

Автор: Анна Ткаченко
02:31 15.09.2023

Попри постійні ворожі обстріли, Київ працює над збереженням пам’яток культури столиці.

Попри постійні ворожі обстріли, Київ працює над збереженням пам’яток культури міста

Про це зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова під час засідання постійної комісії Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини. На засіданні Департамент охорони культурної спадщини відзвітував про виконання міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2022-2024 роки» за минулий рік, інформує КМДА.

«Попри активні бойові дії, у лютому 2022 року фахівці Департаменту продовжували працювати та виконувати усі заходи програми. Зокрема рятували та досліджували об’єкти культурної спадщини, складали облікову документацію, проводили перевірки і всі інші необхідні завдання, які вимагали реалії. Прозоро і публічно звітуємо про свою роботу, окремо зупиняючись на кожному з напрямів роботи Департаменту», – сказала Марина Соловйова.

За словами директорки Департаменту, наразі у столиці 3 594 об’єктів культурної спадщини, із них 352 – національного значення, 2 066 – місцевого значення, 1 176 – щойно виявлених об’єктів, об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».

Також протягом 2022 року фахівці Департаменту провели невідкладні заходи з убезпечення пам’яток культурної спадщини від руйнації внаслідок ворожих обстрілів, зокрема Фонтану «Самсон», пам’ятників князю Володимиру та Богданові Хмельницькому тощо. А також роботи зі збереження та захисту музейних інституцій від руйнації внаслідок військової агресії. Мова йде зокрема про Музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря та Музей «Кам’яниця київського війта».

Окрім того, у межах проведення Днів Європейської спадщини в Києві також реалізували серію семінарів для користувачів об’єктів культурної спадщини щодо збереження пам’яток під час повномасштабного вторгнення.

Великий Київ у Google News

підписатися