Понад 200 фільмів та італійський кінематограф. Чим потішить глядачів ювілейний кінофестиваль “Молодість”

Автор: Галина Ворона
17:58 07.05

50-й, ювілейний Київський міжнародний кінофестиваль “Молодість” пройде з 29 травня до 6 червня 2021 року в гібридному форматі, що передбачає офлайн та онлайн активності. Фільмом-відкриттям фестивалю стане особлива для українського кіно стрічка — фільм “Вавилон XX” Івана Миколайчука.

Понад 200 фільмів та італійський кінематограф. Чим потішить глядачів ювілейний кінофестиваль “Молодість”

Організатори фестивалю представили програму, офіційний кампейн і проєкти індустрійної секції. Цьогоріч фестиваль, який святкує свій 50-річний ювілей, пройде під офіційним слоганом “В роздумах над вічним не пропусти Молодість”.

Цьогоріч глядачам покажуть до 200 кінокартин. Програма “Молодості” збереже традиційні блоки – це міжнародний конкурс з трьох частин (студентські, короткометражні, повнометражні перші дебютні стрічки); національний конкурс короткого метра; конкурс Sunny Bunny та конкурс кіно для дітей з дитячим журі Molodist Teen Screen.

Такого цього року з’явиться нова секція – міжнародний конкурс документальних повнометражних фільмів, але також дебютних.

Серед повнометражних фільмів Міжнародного конкурсу глядачі і журі зможуть оцінити нові фільми “Стаючи Моною Сабіне” Люббе Баккер і Нільса ван Кувордена (Нідерланди, 2020), “Абу Омар” Роя Кріспела (Ізраїль, Франція, 2020), “Після любові” Аліма Хана (Сполучене Королівство, 2020), “Луззу” Алекса Каміллері (Мальта, 2021), “Я працюю на цвинтарі “Олексія Тараненко (Україна, 2021) тощо.

У Студентському конкурсі, що проходить в рамках Міжнародного конкурсу, можна буде подивитися фільми “Вода” Сантьяґо Зерменьо (Мексика, 2020), “Багаття” Карлоса Саїза (Іспанія, 2020), “Я хочу повернутись, повернутись, повернутись” Ельзи Розенґрен (Німеччина, 2020), “Я і моя товста дупа” Єлизавети Письмак (Польща, 2020) тощо.

У серпні 2021 р. Україна святкує 30-річчя своєї незалежності, і саме українське кіно буде у фокусі майбутнього фестивалю. В Міжнародній конкурсній програмі Україну представлятиме стрічка “Я працюю на цвинтарі” Олексія Тараненка, а в конкурсі документальних фільмів – “Земля Івана” Андрія Лисецького.

До Національного конкурсу 50-го КМКФ “Молодість” відібрано 16 дебютних короткометражних фільмів молодих режисерів:

  • “Фаза”, режисер Микола Засеєв
  • “Мажорка”, режисерка Маргарита Лукіч
  • “Глибока вода”, режисерка Анна Дудко
  • “Велотренажер”, режисер Олексій Овчаренко
  • “Паперушка”, режисерка Лілія Остапович
  • “Кімната Батіка”, режисерка Марія Халпахчі
  • “Обійми мене”, режисерка Катя Царік

Глядачів “Молодості” чекає низка фільмів Позаконкурсної програми. Це і фільми із Фестиваля фестивалів, зокрема свіжі картини Жанни Джі Вандерс “Вальхален Назавжди” (Німеччина, 2020), Філіпа Лакота “Ніч королів” (Франція, Кот-д’Івуар, Канада, Сенегал, 2020), Анни Роша “Слухай” (Португалія, Сполучене Королівство, 2020) тощо. Карти зі Скандинавської панорами, Опівнічного сеансу, програми 4MA, робіт Єрусалимської школи кіно й телебачення імені Сема Шпіґеля тощо.

Крім цього, на фестивалі очікується широка презентація італійського кінематографа. “Молодість” завжди присвячує кінокласику 100-річчю видатних людей, і цьогоріч в ній багато цікавих імен.

Зокрема, глядачам покажуть такі фільми, як “Джинджер і Фред” – до 100-річчя Джульєтти Мазіни, “Смерть у Венеції” Лукіно Вісконті – до 100-річчя британського актора Дірка Богарта, а також стрічки за участю ще двох ювілярів – французьких акторів Симони Синьйоре та Іва Монтана.

Але головна увага буде прикута до 100-річного ювілею Федеріко Фелліні. У співпраці з Музеєм кіно Національного центру Довженка “Молодість” готує пересувну виставку, присвячену творчості режисера.

З цієї нагоди до української столиці приїде племінниця метра, режисерка Франческа Фабрі-Фелліні. Вона також презентує свою роботу на фестивалі.

Читайте також: Український Голлівуд під Києвом: неймовірні фото закинутої кіностудії 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...