Покупці готові заплатити більше, але отримати квартиру у зручному та теплому будинку – експерти про попит на нерухомість

Автор: Любава Лисичкіна
21:42 30.11.2023

Жителі Києва найчастіше обирають об’єкти ціною максимум до 1400 – 1600 доларів за квадратний метр.

Покупці готові заплатити більше, але отримати квартиру у зручному та теплому будинку – експерти про попит на нерухомість Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Як повідомляють експерти, попит зараз концентрується на будинках двох сегментів: економ- та комфорт-клас.

Так, за словами керівника департаменту продажів компанії Greenville Сусанни Караханян, найбільшими темпами зростає попит на “економ” та “комфорт” у новобудовах. 

“Наприклад, житло класу “комфорт” вартістю до 1500 доларів за квадратний метр щомісяця дорожчає в середньому на 3-5%. “Економ” вартістю до 1000 дол. за квадратний метр зараз користується майже таким же попитом, як і до повномасштабної війни”, — каже експертка.

Суттєве зростання попиту на житло комфорт-класу експерти вважають цікавою тенденцією. Зараз покупці готові заплатити більше, але отримати квартиру у зручному та теплому будинку з гарним розташуванням та доброустроєм.

Оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак також говорить про те, що платоспроможний попит зосереджений в окремих форматах сегмента “комфорт+” і обмежено в проєктах бізнес-класу.
 
За її словами, принциповими критеріями для покупця стає реальна, а не номінальна будівельна динаміка, гнучкість умови купівлі, продуманість просторового зонування і наповнення інфраструктурою, а також безпекові питання, такі як енергетична незалежність, закрита територія, спільнота однодумців. 

Відомо,   бізнес з Києва активно мігрував в Одеську, Харківську та Дніпропетровську області.

 

Великий Київ у Google News

підписатися