Парадокс під час війни: бізнес з Києва активно мігрував в Одеську, Харківську та Дніпропетровську області

Автор: Оксана Тупальська
17:33 30.11.2023

Після повномасштабного вторгнення найбільш активно відбувалася релокація бізнесу зі столиці в регіони, як не менше потерпають від російських ракетних обстрілів. Про це свідчить аналітика Опендатабот.

Парадокс під час війни: бізнес з Києва активно мігрував в Одеську, Харківську та Дніпропетровську області
оренда квартири Київ

Зокрема, активно з Києва переїжджали підприємства на Одещину, Дніпропетровщину та Харківщину. Також є частина бізнесів, які здійснили релокацію у Львівську область. Проте їх частка менша за вказані вище регіони. Переїжджали переважно представники гуртової торгівлі. 

Частина підприємств, які працювали у Дніпропетровській, Одеській та Харківській області – навпаки переїхали до Києва. Також мігрували до Києва бізнеси з Миколаївської області.

Загалом з Києва переїхали 2110 підприємств, а прибули 1753, з Київської області релокувалися 385 бізнесів, а приїхали 488.

Вибуло з Київської області підприємств майже стільки, як з окупованого Харкова, який залишили 450 бізнесів.

Для порівняння, Чернігівщину залишили 46 бізнесів, Рівненщину 70, а сусідню Житомирську область 155.

Нагадаємо, Київ потрапив до рейтингу найдорожчих для життя міст світу.  Українська столиця посіла 132 сходинку зі 173. E 2021 році Київ був на гіршій позиції та посідав 118-ту сходинку серед найдорожчих за рівнем життя міст.  Дослідники зазначили, що внаслідок війни в Україні, в країнах ЄС значно зросли ціни на продукти, транспорт та послуги – приблизно на 10 %. Проте зазначили, що на цьому тлі в країні-агресорці ціни в Москві та Санкт-Петербурзі зросли на 60%. Середній показник світового росту вартості життя складає 7,4%. 

В першій десятці серед найдорожчих після Нью-Йорку європейські міста Цюрих, Женева, Париж та Копенгаген. 

Великий Київ у Google News

підписатися