Похорони Полякова, арешт нападників на журналістів “Схем”, нові обмеження в транспорті – найбільш резонансні події понеділка

Автор: Галина Ворона
21:16 11.10

Похорони депутата Антона Полякова, який прийшов із “Слугою народу” у парламент, а потім нещадно критикував колег; нічний арешт посадовців Укрексімбанку, які дозволили собі “силові прийоми” стосовно журналістів, а також посилення вимог до пасажирських перевезень – такі події читачі “ВК” читали і обговорювали сьогодні найбільше.

Похорони Полякова, арешт нападників на журналістів “Схем”, нові обмеження в транспорті – найбільш резонансні події понеділка

Сьогодні прощаються з нардепом Антоном Поляковим

Сьогодні на батьківщині поховали народного депутата Антона Полякова, який прийшов у Раду із “Слугою народу”, але потім був виключений із фракції за критику провладної партії. За кілька днів до дивної смерті Поляков висував доволі серйозні звинувачення на адресу колишніх колег по партії.

Прощання з Антоном Поляковим відбулось у рідному Чернігові, де він народився – у місцевій філармонії.

Відспівали нардепа в Спасо-Преображенському соборі, а поховали на кладовищі “Яцево”.

На церемонії була присутня вдова Полякова. Також приїхали його однопартійці “За майбутнє” та екс-спікер ВР Дмитро Разумков та Анна Скороход, яку називають його співмешканкою. Можливо, саме тому рідні покійного були не раді бачити її на церемонії: коли Скороход прийшла, вдова вийшла на вулицю, а мама Антона Полякова прибрала з труни сина квіти, які туди поклала депутатка.

Напад на журналістів “Схем”: суд відправив Мецгера під нічний домашній арешт

Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для глави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера та ще двом підозрюваним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів “Схем”.

Керівник банку Мецгер повинен перебувати вдома з 22:00 до 6:00, а директор департаменту інформполітики банку Володимир Пікалов – з 21:00 до 6:00

Третьому підозрюваному, який відповідає за безпеку банку, обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Дії Мецгера і Пікалова кваліфіковано як перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне позбавлення волі за ч.ч. 1, 3 ст. 171 та ч. 2 ст. 146 КК України, дії працівника охорони – за ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 1 ст. 126 КК України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень. Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.

До слова, згодом стало відомо, що скандальний Мецгер пішов з Укрексімбанку.

Без щеплення чи тесту далеко не поїдеш. Кабмін затвердив нові правила перевезень пасажирів

Уряд на сьогоднішньому засіданні посилив вимоги до міжрегіональних пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки. Нові правила почнуть діяти з 21 жовтня.

Правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

  • Згідно з ними, міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:
  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів “жовтого” рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Великий Київ у Google News

підписатися