Погодні примхи більше не страшні: нові метеостанції попереджатимуть комунальників про негоду

17:19 25.09

Київ обзавівся власними дорожніми метеостанціями, які будуть попереджати про погодні примхи працівників дорожніх служб та інших комунальних підприємств, а ті будуть оперативно реагувати на наближення фронтів, потужних циклонів. Метеостанції вже змонтовані і розміщені на в’їздах у столицю з усіх напрямків – півдня, півночі, сходу та заходу, а також у центрі міста.

Погодні примхи більше не страшні: нові метеостанції попереджатимуть комунальників про негоду

Я повідомляє пресслужба КМДА, всього для міста придбали 5 автоматичних дорожніх метеостанцій виробництва Швейцарії. Вони збирають дані за 14 показниками вимірювання й оперативно передають її на монітори Ситуаційного центру, що працює на базі комунальної корпорації «Київавтодор».

Крім даних про температуру повітря, відносну вологість, швидкість та напрямок вітру, обладнання вимірює інтенсивність опадів, видимість, точку роси, товщину водяної плівки, концентрацію солі, температуру замерзання тощо.

Власні метеостанції дозволять дорожній службі та іншим комунальним підприємствам міста – КП «Київпастранс», КО «Київзеленбуд», керуючим компаніям районів завчасно отримувати дані про зміни атмосферних фронтів, наближення потужних циклонів та оперативно реагувати на виклики погоди.

За словами заступника голови КМДА Олександра Густєлєва, аналітична інформація, отримана з метеостанцій, допоможе  більш якісно утримувати об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, раціонально використовувати техніку, людський ресурс та протиожеледниі і паливно-мастильні матеріали.

Зокрема, метеостанції допоможуть посилити контроль за протиожеледними заходами у зимовий період – залежно від даних нової смарт-системи визначатимуть тип та концентрацію необхідних протиожеледних матеріалів: рідкий розчин, сіль, піщано-соляна суміш. А в літній сезон – контролюватимуть нагрів вуличного покриття й оперативніше проводитимуть його охолодження, а при необхідності – своєчасну зупинку руху великовантажного транспорту, аби не допустити передчасної деформації дорожнього одягу.

загрузка...

Читайте також: У цьому сезоні стан київських тепломереж будуть моніторити дрони

Нагадаємо, новітні технології також полегшать роботу столичних водолазів – найважчу роботу замість них зможуть виконувати підводні дрони.

Як повідомлялось, дві станції моніторингу повітря з’являться у Києві до кінця року (АДРЕСИ).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...