Поет, прозаїк, видавець. Що відомо про ветерана, якому “світить” 7 років за розбите скло на Банковій

Автор: Галина Ворона
20:29 22.03.2021

Після суботньої акції під Офісом президента поліція затримала ветерана та засновника видавництва “Дім химер” Влада Сорда (справжнє ім’я — Владислав Гранецький-Стафійчук). Він воював 4 роки на Донбасі і був у найгарячіших точках, а потім почав писати “мілітарі-горор”.

Поет, прозаїк, видавець. Що відомо про ветерана, якому “світить” 7 років за розбите скло на Банковій
Світлодіодне освітлення

Що відомо про затримання Влада Сорда із поліцейських звітів

У поліцейському звіті активіста називають “одним із найбільш агресивних учасників” і додають, що це 25-річний вінничанин, якого вже судили за зберігання нелегальної зброї та боєприпасів.

Йому повідомили про підозру у хуліганстві з використанням зброї. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

На мітингу на Банковій демонстранти вимагали звільнити Стерненка з-під варти. На знак протесту вони закидали фаєрами будівлю ОП, розбили вікна і розмалювали стіни різними написами. Також прихильники активіста підпалили табличку “Президент України”. 

Поліцейське відео зафіксувало, як під час акції на підтримку Стерненка чоловік, схожий на Влада Сорда, кулаками розбиває скло в дверях Офісу президента, а потім один із активістів підійшов і відвів його.

Що кажуть самі організатори акції

Лідер руху “Гонор” та один з організаторів акції на підтримку Сергія Стерненка Сергій Філімонов розповів, що готувався перформанс, але не биття вікон. 

Готувався перфоманс, але биття вікон, запуск димових шашок у будівлю — цього в планах не було. А втім, я не бачу потреби стримувати людей, бо президент думає, що це якийсь міфічний Порошенко, якісь ігри, міфічні “соросята”. Це була перша така демонстративна акція, щоб президент почав звертати увагу. Він має бачити, що це справжній гнів народу, і якщо він не буде реагувати — це дуже погано закінчиться”, — зазначив Філімонов.

Він додав, що не підтримує, але й не засуджує дії затриманого Владислава Сорда, якого підозрюють у хуліганстві.

Друзі Влада на Facebook “Дім химер” вважають що його дії під Офісом президента викликані ПТСР через вибухи петард.

Що відомо про Влада Сорда

До 2014 року жив у Криму, потім був активістом Майдану, через що втратив квартиру на півострові.

Влад Сорд – ветеран АТО/ООС на позивний “Змій”, чотири роки воював у “Правому секторі”, “Азов” та (із жовтня 2013 року) в 93-й механізованій бригаді ЗСУ.

Брав участь у боях у Пісках, Іловайську, на шахті “Бутівка”.

Під Іловайськом отримав травму спини, коли в окоп від вибуху “Граду” влетів “Камаз”.
Працював також у пресслужбі бригади.

Після демобілізації разом з дружиною Вікторією Гранецькою започаткував “ветеранський бізнес” – видавництво “Дім химер”.

Влад Сорд пише вірші, а також прозу. Наприклад, його збірка військово-містичних оповідань “Безодня” у 2019 році увійшла до довгого списку “Книги року BBC”.

Серед поетичних книг – “Трансгрес(і)я”, “+++” (“Три плюси”). 

Влад – автор гімну 93 омбр: “Димом завіяна, кулями скроєна, бригада, що робить з людини воїна”.

Що далі буде з Владом Сордом

Активісту повідомили про підозру у хуліганстві з використанням зброї. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі. від трьох до семи років в’язниці.

Наразі він залишається в ізоляторі тимчасового утримання. 

Клопотання про обрання запобіжного заходу суд мав розглянути сьогодні, але потім переніс засідання на вівторок, 23 березня, після 14:00 (точна дата невідома). Тож і акцію його підтримку також перенесли на завтра.

Вони [сторона звинувачення] проситимуть для нього цілодобовий домашній арешт. Це клопотання завтра вранці буде подано до суду. Ми будемо просити особисте зобов’язання», — сказав адвокат затриманого Дмитро Мазурок в коментарі Укрінформу.

За його словами, з Владом вдалося поговорити тільки під час затримання, однак той був “не в стані” і розмова не вийшла.

Читайте також: Генерал-лейтенант Кононенко: невдовзі побачимо, хто насправді стоїть за подіями на Банковій

Нагадаємо, 20 березня під ОП відбулась акція до дня народження одеського активіста Сергія Стерненка, якого Приморський районний суд Одеси засудив до 7 років та трьох місяців позбавлення волі. Протестувальники вимагали звільнити Стерненка, а також відправити у відставку Венедіктову та Авакова і закидали фаєрами, салютами та димовими шашками вхід до будівлі Офісу президента. Після акції протесту поліція розпочала кримінальне провадження.

А тим часом у МВС висловили припущення про причетність лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка до організації сутичок під ОП – у “ЄС” таку заяву розцінили як параною і вимагають спростувати дезінформацію.

Великий Київ у Google News

підписатися