Про це 9 червня повідомила речниця Державного бюро розслідувань Ольга Чиканова.
“ДБР здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Володимира Сівковича у незаконному перешкоджанні проведенню акцій протесту під час Революції Гідності. Спеціальне досудове розслідування дасть можливість заочно скерувати обвинувальний акт до суду“, – сказала вона.
За даними ДБР, Сівкович “був натхненником та організатором силового розгону студентів з Майдану Незалежності у місті Києві в ніч на 30 листопада 2013 року“.
Читайте також: Восьма річниця розстрілів на Майдані: криваві події Революції Гідності у фото
“Слідство встановило, що для цього колишній посадовець вступив у змову з колишнім головою Київської міської державної адміністрації (Олександром Поповим, – прим. “ВК“) та вплинув на начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в його ж кабінеті. Він вмовив правоохоронця відати наказ працівникам міліції про звільнення силовим методом Майдану Незалежності від громадян, що реалізовували своє конституційне право на мирні збори“, – йдеться у повідомленні.
Внаслідок виконання злочинного наказу співробітники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ МВС заподіяли тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості 127 громадянам. Близько 300 учасників зборів були витіснені від Монумента Незалежності та пам’ятника засновникам Києва за межі площі у напрямках вулиць Інститутська, Архітектора Городецького та Хрещатик. При цьому правоохоронці перевищували службові повноваження, застосували насильство, використовували спеціальні засоби – такі як кийки «ПР-73» та «Томфа» тощо, заявляють в ДБР.
Колишній заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони Сівкович підозрюється в організації незаконного перешкоджання службовою особою проведенню мітингів та організації перевищення влади працівниками правоохоронних органів із застосуванням фізичного насильства (ч. 3 ст. 27, ст. 340 та ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).
10 червня 2020 року Володимира Сівковича було оголошено у міжнародний розшук.
Читайте також: ДБР встановило, хто став першою жертвою Революції Гідності