ДБР встановило, хто став першою жертвою Революції Гідності

Автор: Володимир Хлєбников
18:45 21.01.2022

Згідно з останніми даними, першим убитим під час подій Революції Гідності був активіст Юрій Вербицький, а не Сергій Нігоян, як вважалося раніше.

ДБР встановило, хто став першою жертвою Революції Гідності

Про це 21 січня повідомив заступник керівника управління у справах Майдану Державного бюро розслідувань Артем Яблонський.

Хто є першим убитим за часом? Це – Юрій Вербицький чи Сергій Нігоян. Але за останніми даними, це є Юрій Вербицький. Тобто, Нігоян, Жизневський, Вербицький – це три вбивства, які наразі не розкриті, але слідчі ДБР активізували роботу на цьому напрямку“, – сказав він під час пресконференції.

За його словами, вже встановлено кожен підрозділ внутрішніх військ, а також спецпідрозділів “Беркут”, які знаходилися на момент вчинення кожного з цих вбивств у безпосередній близькості та могли його вчинити з урахуванням висновків експертиз.

Поховання Юрія Вербицького, якого забили до смерті під час Майдану

Нагадаємо, учасник Євромайдану Сергій Нігоян загинув 22 січня 2014 року від вогнепального поранення. Того ж дня був убитий білорус Михайло Жизневський від пострілу в серце. Роман Сеник був поранений 22 січня 2014 року, але помер через кілька днів, 25 січня, в лікарні.

Також повідомлялося, що у серпні 2021 року обвинувачені у вбивстві майданівця Юрія Вербицького вийшли на свободу.

Читайте також: Справи Майдану: чинному київському судді та експрокурору повідомили про підозру

Як писав “ВК”, 22 січня, у річницю загибелі перших учасників Майдану, в центрі Києва відбудеться Хода пам’яті. Традиційно в цей день до пам’ятних дощок перших полеглих майданівців нестимуть квіти, запалені лампадки та молитимуться.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин