Побратими із 60-річним стажем. У Лейпцигу розпочались Дні Києва

Автор: Галина Ворона
16:53 09.10

Мер Києва Віталій Кличко разом з колегою – мером Лейпцига Буркхардом Юнгом відкрили Дні Києва в Лейпцигу, присвячені 60-річчю побратимства і співпраці двох міст.

Побратими із 60-річним стажем. У Лейпцигу розпочались Дні Києва

Про це Віталій Кличко розповів на своїй Facebook-сторінці.

Розпочали відзначення з презентації фотовиставки «Демократія київських вулиць» про повсякденне життя української столиці. На неї прийшло і багато українців, що мешкають в Лейпцигу.

«Ми вдячні нашим німецьким партнерам і друзям. За співпрацю, за їх підтримку і допомогу. Київ переймає найкращий досвід Лейпцига в муніципальному управлінні, впровадженні стандартів європейської демократії і реформ. Зокрема, це стосується розвитку системи смарт-сіті, втілення принципів первинної демократії, економічної та культурної співпраці», – підкреслив Віталій Кличко.

Буркхард Юнг зазначив, що Київ – європейське місто. І партнерство Лейпцига та Києва – це співпраця двох європейських міст.

«Ми прагнемо і будемо розвивати цю співпрацю – в економіці, місцевому самоврядуванні, у культурних і спортивних проєктах, туризмі», – сказав мер Лейпцига.

Як зазначив Віталій Кличко, Буркхард Юнг – йогодвічі колега: крім міста, очолює Асоціацію міст Німеччини. Тож вони разом обговорили і питання децентралізації влади та розвитку місцевого самоврядування.

Мер Лейпцига  наголосив на важливості розвитку місцевого самоврядування і широких повноважень місцевих громад, бо це і є ознакою демократичного шляху розвитку держави.

Про втілення реформи децентралізації Віталій Кличко говорив у Лейпцигу і зі спецпосланником уряду Німеччини з питань децентралізації, колишнім прем’єр-міністром Саксонії Георгом Мільбрадтом.

Також сьогодні ввечері Віталій Кличко виступить з промовою про демократію з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР.

Спікером на цей щорічний захід Віталія Кличка обрало журі німецького «Фонду мирної революції».

Нагадаємо, не встиг Віталій Кличко відбути у відрядження, як забудовник нахабно, в протистоянні і сутичках з місцевими мешканцями загнав техніку на територію на Микільській слобідці, де місто не надавало жодних дозвільних документів щось будувати. Тож мер зателефонував поліції  та наказав “вигнати” забудовника.

Великий Київ у Google News

підписатися