По 15 людей за день і десь 250 прийомів за місяць: як волонтер з позивним “Йог” ставить на ноги бійців на фронті

Автор: Любава Лисичкіна
21:50 26.06.2023

Дуже відчувається різниця між цивільними і військовими пацієнтами. Тут більш груба робота, немає часу збалансувати якісь тонкі речі. Є обмеження в часі. 

По 15 людей за день і десь 250 прийомів за місяць: як волонтер з позивним “Йог” ставить на ноги бійців на фронті
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли у Першому добровольчому мобільному шпиталі ім. Миколи Пирогова.

За словами Олега Дяченка, на фронті треба за один раз поставити людину на ноги. Якщо в Києві можна включити музику, запалити свічки, то тут хлопцям це не потрібно. Тут у багатьох конкретна ціль: переважно – швидше виписатися і піти на передок. В Києві часто люди не знають, чого хочуть.

“Я би хотів застосовувати йогу як метод, але мало людей, які готові за це вхопитися. Проте вони є і це найбільш вмотивовані люди. Коли людина приходить і каже: «В мене 8 гриж, але мені треба щось швидко зробити, бо мене там хлопці в окопах чекають». І ти йому кажеш: 4 дні по 4 рази робиш такі-то вправи. І він робить. І відчуває полегшення. А хтось нічого не хоче робити, з цими складніше”, –  розповідає Дяченко.

Кількість людей, які через нього проходять, різна. Бувають “пусті” дні, коли по 1-2 людини. І це теж добре, що ні в кого нічого не болить. Бувало, що по 15 людей за день і десь 250 прийомів за місяць.

Кожна людина живе зі своїми “тарганами”, говорить Олег. Один з його “тарганів”  весь час нагадує, що він робить недостатньо для перемоги. Мотивація бути  добровольчому шпиталі – це вгамувати того “таргана”.

“Можливість донатити, не грошима а власним часом та знаннями”, – розповідає “Йог” між сенсами цілющого вечірнього масажу для колег-добровольців, адже “свої” теж зцілюються під професійними руками майстра.

Відомо, загальна мобілізація в Києві: ТЦК видав наказ з’явитися впродовж 10 днів.

Великий Київ у Google News

підписатися