Пішов із життя засновник фестивалю Червона рута, дисидент вищого ґатунку

Автор: Любава Лисичкіна
11:41 23.01

Тарас Мельник – український музикознавець, композитор і засновник відомого музичного фестивалю Червона рута. За свої заслуги 67-річний діяч нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня.

Пішов із життя засновник фестивалю Червона рута, дисидент вищого ґатунку

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила його донька, Соломія Мельник.

 Мельник пішов з життя у суботу, 22 січня у віці 67 років.

“Тато був представником дуже сильного покоління – вони тоді стояли і вистояли!.. Тато був вірним сином України і все своє свідоме життя він прожив задля неї!”,- зазначила у дописі Соломія Мельник. 

Про смерть видатного діяча в соцмережах також повідомили його знайомі і друзі,  зокрема журналістка Наталія Антонова, режисер Василь Вовкун і професор Львівської музичної школи-інтернату ім.С. Крушельницької Лідія Корній,  співачка Анжеліка Рудницька, журналіст Олесь Доній.

“Поруч з вами, я завжди відчувала свободу, і я понесу це почуття далі. Коли-небудь, ми знову зустрінемося, і вип’ємо вина, і будуть горіти свічки в будинку, і у вікнах буде казкова, Українська ніч, і смерті не буде, будемо тільки ми”, – написала Антонова.

“Чула, що хворіє, але сподівалася, що це тимчасово. Останні дні думала про Тараса. І про “Червону Руту”, без якої історія України могла б бути іншою. Світла пам’ять музиканту, композитору, фундатору «Червоної Рути», справжньому українцю. Співчуття рідним…”, – зазначила  дописі Рудніцька.

За словами Олександра Донія, Тарас Мельник був справжнім титаном: “Тарас Мельник…Пішов ще один титан української культури. Тарас Мельник був саме титаном.Нині б здається дивним, що музичний фестиваль може стати поштовхом до Незалежності цілої країни. Та це об’єктивний факт” .

Відомо, що у грудні Мельник потрапив у ковідне відділення в критичному стані, у соціальних мережах друг родини  опублікував пост, в якому закликав небайдужих до допомоги – від коронавірусу перед цим вилікувалася дружина композитора, тож фінансові ресурси сімейної пари були на межі .

Великий Київ у Google News

підписатися