Підтримка не тим, хто її потребує. Ексміністр пояснив безглуздість дій влади

17:45 09.04.2020

У складні часи, що почалися, уряд направив свою підтримку не тим, хто її насправді потребує. Допомогу повинні були отримати люди, що втратили доходи.

Підтримка не тим, хто її потребує. Ексміністр пояснив безглуздість дій влади

Про це розповів ексміністр економіки Тимофій Милованов в інтерв’ю в спецпроекті «Карантин» на телеканалі «Київ».

Він вважає, що під час кризи треба стежити за тим, аби не вийшло, що підтримують тільки багатих і надбагатих.

«Наприклад, дозволили не платити під час карантину податки на нерухомість. У той же час тим, хто орендує, потрібно домовлятися з орендарем. Ось і виходить, що тих, хто багатший і має нерухомість, підтримали, а тим, хто бідніший і орендує, потрібно домовлятися».

Також Милованов зазначає, що замість пенсіонерів слід підтримати людей, які втратили можливість отримувати дохід у цей час. Адже пенсіонери і раніше отримували пенсію і сиділи вдома.

«Під час кризи потрібно підтримати тих, хто працював, займався малим бізнесом. Така підтримка, за моїми розрахунками, повинна бути на рівні 5 тисяч на місяць і знадобиться 3-4 мільйонам людей. Це приблизно 15-20 млрд гривень на місяць. В принципі, такі гроші є. Зрозуміло, це велика сума, особливо якщо карантин триватиме 2-3 місяці. Але вона дозволить не тільки підтримати людей, а що особливо важливо для економіки – зберегти попит на товари і послуги».

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Ексміністр розповів, що така допомога має бути адресною. Тобто не якимось фірмам і організаціям, а конкретним людям, як, наприклад, відбувається при нарахуванні субсидій. Необхідно також, щоб стабілізаційний фонд, який зараз пропонується створити, був максимально прозорим, з прописаними програмами і чіткими критеріями, хто отримує гроші.

Нагадаємо, на телеканалі «Київ» у програмі новин СТН стартувала нова рубрика «Вони працюють для нас», де телевізійники щодня розповідають про медиків, волонтерів, представників різних професій, які під час пандемії працюють в ім’я порятунку життя людей.

Крім цього, на телеканалі «Київ» стартував проект, де кияни обговорюють найболючіші проблеми. Раніше гість студії депутат Київради Сергій Майзель розповів, чому вважає будівництво метро на Троєщину недоцільним. Також експерти пояснили, чому столиця втратила статус зеленого міста, які продукти подорожчають, а які можуть зникнути з полиць магазинів.

Також в студії програми «Київрада» обговорювали, чому депутати не допомагають киянам і чому іноді бувають безпорадними.

Великий Київ у Google News

підписатися