Під Радою знову мітинг – від депутатів вимагають дешевого розмитнення

11:25 18.02

Вранці в четвер, 18 лютого, під стінами Верховної Ради зібралися представники “Автоєвросили”, наполягаючи на прийнятті законопроєкту №3704 про спрощене розмитнення автомобілів. Натомість у у Раді анонсували сьогодні прийняття іншого законопроєкту – про розмитнення для авто на єврономерах за 1000 євро для авто, ввезених в Україну до 1 січня 2021 року.

Під Радою знову мітинг – від депутатів вимагають дешевого розмитнення Фото: Цензор. нет

З самого ранку учасники акції почали збиратися під стінами Верховної Ради, куди вже стягнули силовиків і спецтехніку.

Депутатів, що йшли у парламента на засідання, зустрічали мітингувальники з табличками на підтримку законопроекту про спрощене розмитнення авто на іноземних номерах.

Раніше глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев заявляв, що сьогодні приймуть закон, який дозволить одноразово розмитнити авто за 1000 євро. Йдеться про транспорт, який був куплений до 1 січня 2021 року.

Наразі законопроєкт ще не прийнято, між учасниками акції і депутатами вже сталось  кілька словесних суперечок, довелося навіть втручатися поліції, яка забезпечувала депутатам доступ у будівлю.

Активісти обурені, що законопроект 3704 про спрощене розмитнення автомобілів на іноземних номерах сьогодні нібито навіть не поставили на голосування.

Фото: Цензор. нет
Фото:Цензор. нет

Читайте також: Комітет Ради ухвалив закон про доступне розмитнення автівок – що він пропонує

Як повідомлялось, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автомобіля з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 року.

Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого 2019 року. З 24 травня того ж року ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, повинні були платити штраф у розмірі 170 тис. грн. Проте парламент кілька разів відтермінував початок застосування санкцій.

Водночас, у 2019 році був підписаний меморандум між “Авто Євро Силою” і міністром внутрішніх справ України про непритягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття закону про доступне розмитнення.

Щоб влада швидше йшла на поступки, власники авто на єврономерах зареєстрували на сайті президента петицію про доступне розмитнення. Вона набрала необхідну кількість голосів і президент Володимир Зеленський її розглянув, але дав дуже незрозумілу відповідь.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...