Петиція про доступне розмитнення “євроблях” набрала понад 25 тис. підписів

15:29 30.10.2020

Петиція, у якій президента України Володимира Зеленського просять виконати передвиборну обіцянку і прийняти закон про доступне розмитнення автомобілів на європейській реєстрації, набрала понад 25 тис. голосів. Це означає, що очільник держави повинен її розглянути і належним чином відреагувати.

Петиція про доступне розмитнення “євроблях” набрала понад 25 тис. підписів
Світлодіодне освітлення

До кінця збору підписів залишається ще 38 днів, та на лічильнику вже 25588. Це означає, що звернення повинен розглянути президент країни, якому воно адресовано. Наразі статус петиції – “очікує розгляду”.

 

За словами авторів петиції, “ідеальний комплексний законопроект про доступне розмитнення” вже є –  він був зареєстрований 19 червня 2020 року та отримав номери 3704, 3705, 3706.

Але розгляд законопроєкту постійно відкладався, а дата розгляду на комітеті переносилась, тим часом громадськість “втомилась чекати прийняття закону про доступне розмитнення”.

Важко чекати закон про доступне розмитнення, коли практично кожний день загрожують штрафи 170 тис. грн. і конфіскація автомобіля”, – говориться у петиції.

На думку авторів, доступне розмитнення складає орієнтовано 30% від вартості ціни для громадян  і передбачає розмитнення вантажівок для свого бізнесу не тільки таких, що відповідають вимогам Євро5. 

Нагадаємо, поки власники авто на єврономерах очікують дешевого розмитнення, поліція почне штрафувати “євробляхерів” на місці зупинки – розмір штрафу та умови вилучення.

Як повідомлялось, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автомобіля з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 року.

Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого 2019 року. З 24 травня того ж року ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, повинні були платити штраф у розмірі 170 тис.грн. Проте парламент кілька разів відтермінував початок застосування санкцій.

Водночас, у 2019 році був підписаний меморандум між “Авто Євро Силою” і міністром внутрішніх справ України про не притягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття закону про доступне розмитнення. 

Великий Київ у Google News

підписатися