Комітет Ради ухвалив закон про доступне розмитнення автівок – що він пропонує

15:56 22.01

Профільний парламентський комітет пропонує Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону про тимчасове спрощення митного оформлення транспортних засобів. Згідно з ним автомобілі мають бути розмитнені протягом 180 днів за ставкою оподаткування, яка не перевищує одну тисячу євро.

Комітет Ради ухвалив закон про доступне розмитнення автівок – що він пропонує

Про це повідомляється у Телеграм-каналі Ради. 

Проєкт закону пропонує зміни до Податкового і Митного кодексів, за якими передбачається:

  • встановлення єдиного підходу до розмитнення автомобілів без будь-яких пільг і винятків, що стосується всіх транспортних засобів, які в’їхали на територію України до кінця 2020 року з порушеннями митних правил.
  • автомобілі мають бути розмитнені протягом 180 днів за ставкою оподаткування, яка не перевищує одну тисячу євро.

Читайте також: Поліція почала зупиняти і штрафувати “євробляхерів” – ЗМІ

Як повідомлялось, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автомобіля з-за кордону та збільшила штрафи за нерозмитнені автомобілі. Закон про розмитнення авто на єврономерах набув чинності 25 листопада 2018 року.

Пільговий період розмитнення “євроблях” закінчився 22 лютого 2019 року. З 24 травня того ж року ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, повинні були платити штраф у розмірі 170 тис. грн. Проте парламент кілька разів відтермінував початок застосування санкцій.

Водночас, у 2019 році був підписаний меморандум між “Авто Євро Силою” і міністром внутрішніх справ України про непритягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття закону про доступне розмитнення.

Щоб влада швидше йшла на поступки, власники авто на єврономерах зареєстрували на сайті президента петицію про доступне розмитнення. Вона набрала необхідну кількість голосів і президент Володимир Зеленський її розглянув, але дав дуже незрозумілу відповідь.

Великий Київ у Google News

підписатися