Під час встановлення на Майдані в Києві Ханукії стався конфлікт (ВІДЕО)

Автор: Володимир Хлєбников
11:58 29.11.2021

На Майдані Незалежності в Києві на честь єврейського свята Хануки встановили найвищу в Україні Менору. Декому це не сподобалося, тому без інцидентів не обійшлося.

Під час встановлення на Майдані в Києві Ханукії стався конфлікт (ВІДЕО)

Встановлення Ханукії в Києві відбулося в неділю, 28 листопада. Щодня протягом восьми днів на ній запалюватимуть по одній. 

Під час монтажу Менори кілька громадян почали вимагати у працівників “дозвіл мерії на встановлення малої архітектурної форми”. Документом, які їм надали, громадяни лишилися не задоволені і почали вимагати припинити монтаж Менори. На місце конфлікту викликали поліцію. Спікеру Федерації єврейських громад довелося виголошувати вітальне слово в оточенні правоохоронців“, – йдеться у сюжеті ТСН. Ранок.

Слід також зазначити, що вдень 28 листопада молодий чоловік почав ламати встановлену на Майдані Незалежності Менору. Зрештою його зупинили бійці Муніципальної охорони.

Ханука або Свято восьми свічок (Свято вогнів) – це одне з найважливіших єврейських свят, яке відзначається на згадку про чудо, що сталося в Ізраїлі. Свято започаткували у II столітті до н.е. на згадку про очищення Храму, освячення жертовника і відновлення храмової служби Маккавеями, що сталося під час розгромом і вигнанням з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н. е.

Ханука означає “освячення”, “новосілля”. Це свято чистоти та перемоги світла над темрявою, воно навчає людей ніколи не впадати у відчай. Як каже єврейська мудрість, трохи світла достатньо для того, щоб розвіяти велику темряву. Ханука вважається одним з “найвеселіших” свят в юдаїзм, оскільки послідовники цієї релігії згадують, як раді були юдеї повернутися до дотримання своїх традицій.

Триває святкування вісім днів, і весь цей час євреї палять свічки у спеціальному свічнику – ханукії (менорі), а у синагогах читається молитва “Галель”.

Читайте також: На Контрактовій площі вандал повалив дев’ятисвічник Ханука (ВІДЕО)

Великий Київ у Google News

підписатися