Так, Буданов залишив без квартир 47 сімей, які придбали їх у розстрочку ще кілька років тому. А також і нових власників – переважно внутрішніх переселенців, які рятувалися від війни.
Про це повідомив адвокат, кандидат юридичних наук Микола Павленко.
Зокрема, у жовтні 2022-го Буданов підписав близько сотні наказів про примусове відчуження квартир “для виконання бойових завдань”, які належать українському забудовнику Андрію Мартинову та ТОВ “Софія Клаб”.
“Прикметно, що для виконання бойових завдань ГУР МОУ обрано лише двоярусні апартаменти площею 140 кв. м, а не аскетичні однокімнатні чи бюджетні двокімнатні квартири“, – розповів Павленко у своєму блозі на “Цензор.НЕТ”.
Тепер, у відчужених двоярусних апартаментах окрім домочадців-розвідників “бойові завдання під час воєнного стану” виконують їхні свійські тварини: котики, собачки та хом’ячки.
Адвокат також пояснив, що за законом завдання і цілі працівників розвідки не впливають на цивільноправовий обіг житлових приміщень.
“На виконання відповідних наказів державні реєстратори у січні-лютому 2023 року провели зміни у реєстрі власників об’єктів нерухомого майна і тепер виконання бойових завдань ГУР МОУ забезпечено 71 (сімдесят однією) квартирами, розташованими у передмісті Києва”, – зазначив адвокат.
Павленко додав, що забудовник Андрій Мартинов не є біглим “ворогом народу”, а з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, розпочав евакуацію мешканців Бучі, Ворзеля, які перебували в окупації.
“У подальшому Мартинов А.М. виділив багатомільйонні пожертви на придбання продуктових наборів, предметів гігієни та речей першої необхідності для вимушених переселенців, допомогу збройним формуванням України, у тому числі й підрозділам ГУР МОУ”, – зазначив адвокат.
Довідка: компанії Андрія Мартинова у 2020 році зайняли перше місце в рейтингу найбільш динамічних забудовників Києва та області. У період з 1 вересня 2019 року – 31 серпня 2020-го компанії Мартинова здали в експлуатацію 4 253 квартири – у Софіївській Борщагівці і Новосілках під Києвом.
З відкритих джерел відомо, що собівартість будівництва в будинках такого класу, як у Мартинова, становить близько $300 за м². Додатково до цього в ціні квадрата $100−150 можуть становити витрати на покупку земельної ділянки і підключення до “київських комунікацій”.
До 2007 року на місці житлового масиву на майже 30 тисяч осіб, який повністю побудували компанії Мартинова на Софіївській Борщагівці, знаходилося чисте поле. Початковий капітал Мартинов заробив на склінні фасадів київських багатоповерхівок і будівництві котеджів.
За понад 10 років роботи Мартинов побудував 114 будівель загальною площею близько 500 тис. м².
Партнери Мартинова – його брат Валерій, син Едуард і Роман Гах. Мартинов і Гах – парафіяни церкви “Благодать”, яка входить до Братства громад християн віри євангельської – п’ятдесятників. Підприємець побудував храм на території ЖК “Софія” і ходить на служби практично щодня.
Батьки Мартинова виїхали до США близько 20 років тому.