Перехід на осінній час: лікар-психіатр розказав, як не дати собі впасти в депресію

Автор: Любава Лисичкіна
22:48 01.11.2023

Існують різні способи, які можуть допомогти вам адаптуватися до цих змін і зменшити негативний вплив на психічне здоров’я.

Перехід на осінній час: лікар-психіатр розказав, як не дати собі впасти в депресію Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Як розповів психотерапевт Євген Тичковський, доведено, що перехід на осінній час негативно впливає на психічне здоров’я людини.
 
“Ці розлади чомусь називають синдромом осінньої депресії. Такі психічні порушення спостерігаємо внаслідок раптових змін у ритмі тривалості світлового дня у відповідності до показу годинника (тоді, коли стрілки годинника переводять на годину назад і дні стають коротшими), що може вплинути на наш біологічний годинник та психічне самопочуття”, – говорить лікар.
 
Існують різні способи, які можуть допомогти  адаптуватися до цих змін і зменшити негативний вплив на психічне здоров’я. Зокрема, за словами психіатра, це сон.
 
“Спробуйте лягати і вставати у встановлений вами час, відповідно до вашого режиму, щоб ваш організм звик до нового графіку. Важливо щоб тривалість сну відповідала фізіологічним віковим потребам у відновленні”, – додає Тичковський.
Також лікар рекомендує:
1. Повноцінне харчування: правильне харчування і фізична активність можуть допомогти підтримувати  себе в доброму фізичному та психічному стані. Уникайте переїдання, особливо ввечорі.
2. Штучне освітлення: використання яскравого штучного світла, особливо вранці, може допомогти вам адаптуватися до зміни освітлення восени. Це може зменшити симптоми депресії.
3. Самопоміч: практикуйте релаксаційні техніки, такі як аутогенне тренування, міорелаксація Джейкобсона, поглиблене дихання, самогіпноз, щоб зменшити стрес та покращити психічне самопочуття.
 
“Не забувайте, що кожна людина може реагувати на перехід на осінній час по-різному, і важливо слухати своє тіло та емоції. Вживайте заходи для збереження свого фізичного та психічного здоров’я під час цих змін”,  -додає фахівець.
 
До слова, в умовах війни прогнози щодо раку підшлункової невтішні – лікарі навчають ОНКОсвідомості.

Великий Київ у Google News

підписатися