Парламентарі пропонують закон, що дозволить позбавити мандатів депутатів, які були в ОПЗЖ

Автор: Оксана Тупальська
16:31 18.01.2023

Група народних депутатів просувають ініціативу, що надасть можливість ЦВК позбавляти повноважень депутатів, які прийшли в Раду від ОПЗЖ. Це передбачає законопроект №8345.

Парламентарі пропонують закон, що дозволить позбавити мандатів депутатів, які були в ОПЗЖ
оренда квартири Київ

Відповідно до документу, закон «Про політичні партії» має бути доповнений таким змістом:

«У випадку набрання законної сили рішенням суду про заборону політичної партії повноваження вищого керівного органу політичної партії (з’їзду) щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України на підставі п. 6 ч. 2 ст. 81 Конституції України (вихід депутата з фракції, за списком якого його обуло обрано) покладаються на Центральну виборчу комісію».

Отже, ЦВК зможе таким чином достроково припинити повноваження кожного народного депутата, що був обраний у 2019 році від ОПЗЖ, а тепер увійшов у осередки з іншими назвами. В разі проходження законопроекту у сесійній залі, таке рішення ЦВК має ухвалити впродовж 15 днів після подання Міністерства юстиції.

Нагадаємо, зареєстровано петицію, автори якої вимагають позбавлення мандату всіх нардепів від ОПЗЖ. Вона набрала понад 30 тисяч голосів при 25 тисячах необхідних. 

Великий Київ у Google News

підписатися