“Панове Слуги і “господа” з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!” – Порошенко

11:29 16.01.2021

Закон про мову, який починає діяти сьогодні, 16 січня, став одним із найбільших досягнень 2014-2019 років. Він цілком відповідає європейським стандартам та покликаний захистити українську мову, не утискаючи інші. Але замість того, щоб захищати цей закон, частина владної верхівки його атакує. Кілька таких атак вже відбили, і “Європейська Солідарність” готова знову захищати державну мову. 

“Панове Слуги і “господа” з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!” – Порошенко
оренда квартири Київ

З такою заявою виступив п’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко.

Відсьогодні, згідно із Законом про мову, мовою сфери обслуговування офіційно стає українська. У сфері, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних. То ж це ще один вагомий крок до посилення ролі і значення державної мови, запрограмований нашою командою”, – зазначив він.

Петро Порошенко закликає не слухати тих, хто намагається “із цього природного для незалежної держави кроку” зробити вселенську драму, адже в Україні україномовна людина має право спілкуватися українською, а російськомовна — російською, і нічого їй за це не буде.

Усе інше — маніпуляції. Адже за проханням чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово — українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний”, – пояснює лідер “ЄС”.

Він звертає увагу, що попередження та штраф у разі повторного порушення чекають не на споживачів, а надавачів послуг — службовців та працівників, які вперто відмовляються обслуговати українською громадян, які, маючи на своїй стороні закон, прагнуть спілкуватися українською.

Так само ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування. Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці”, – додає Петро Порошенко.

Він переконаний, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 року – цей закон цілком відповідає європейським стандартам та покликаний захистити українську мову, не утискаючи інші мови.

Лідер “ЄС” непокоїться, що замість того, щоб захищати Закон про мову, “частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука” постійно намагаються його атакувати.

Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроект №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно. Перше у цьому році пленарне засідання парламенту призначене на 26 січня. “Європейська Солідарність” готова знову й знову захищати нашу мову”, – підсумував Петро Порошенко. 

Читайте також:: Перший фільм, дубльований українською – на Netflix. Гайда дивитись!

Нагадаємо, сьогодні вступив у дію закон  “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. 27 нардепів від “Слуги народу” зареєстрували у Раді законопроєкт, що скасовує штрафи за недотримання мовного законодавства. Серед авторів – народний депутат Максим Бужанський, відомий своєю критикою закону про державну мову, і Олександр Дубинський, що виступав за скасування амністії учасникам Майдану.

Перед новим навчальним роком Бужанський намагався протягнути через раду законопроєкт, який переніс би з 2020 року на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою. Але вже з об’ємом української не у 80%, як передбачає закон зараз, а 20% — у п’ятому-восьмому класі, 40% — у дев’ятому, а 60% — в старших класах. Бужанський у своєму законопроекті пропонував також скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Після цього тисячі людей збирались на мітинги біля будівлі Верховної Ради, щоб захистити українську мову. Голосування за цей проєкт у Раді так і не проголосували.

Великий Київ у Google News

підписатися