Антиукраїнський закон Бужанського про мову не проголосували

16:25 17.07.2020

Сьогодні, 17 липня, у Верховній Раді мали проголосувати за скандальний законопроект депутата від “Слуги народу” Максима Бужанського про зміни до мовних законів, що стосуються навчання українською мовою. Вчора він був знятий з порядку денного та перенесений на сьогоднішній день, але голосування так і не відбулося.

Антиукраїнський закон Бужанського про мову не проголосували Фото: Букви

Про це повідомляє журналіст та народний депутат Микола Княжицький.

“Більшість сьогодні всупереч планам не наважилася голосувати за антиукраїнський закон про ліквідацію україномовного навчання у школах. Дякую усім активістам, небайдужим громадянам, політикам за захист Мови. Виграли битву за мову, переможемо в країні!”, – йдеться в повідомленні.

Також про відміну голосування у Twitter написав народний депутат Андрій Парубій.

“Дякую усім, хто долучився до захисту Закону про мову! Ми не дали їм поставити на голосування антиукраїнську мерзоту Бужанського! У цьому бою ми перемогли! Ми стали сильнішими і вони нас ніколи не здолають. Там, де мова – там Україна!”, – йдеться у твіті.

Як зазначив колишній директор інституту Національної пам’яті Володимир Вятрович, наразі останнє засідання третьої сесії ВР вже закінчилось, мовний законопроєкт депутата Бужанського так і не розглянули. Чергова, четверта сесія, почне свою роботу 1 вересня, тож, російськомовні школи, як і планувалося, з 1 вересня переходять на українську мову.

А буквально вчора по ТБ Бужанський казав, що якщо закон проголосують – його обов’язково підписали б і Разумков, і Зеленський.

Читайте також: 256 тисяч слів. Топ-7 фактів про українську мову

Зазначимо, що законопроект парламент мав розглянути 16 липня, але його зняли з порядку денного та перенесли на 17 липня. Водночас, тисячі людей вже два дні збираються біля будівлі Верховної Ради на мітинг, щоб захистити українську мову.

Нагадаємо, документ переносить з 2020 року на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою. Але вже з об’ємом української не у 80%, як передбачає закон зараз, а 20% — у п’ятому-восьмому класі, 40% — у дев’ятому, а 60% — в старших класах. Бужанський у своєму законопроекті пропонує також скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

Великий Київ у Google News

підписатися