Перехід сфери послуг на українську мову: «Слуги» хочуть скасувати штрафи для непослухів

18:53 21.12.2020

27 нардепів від «Слуги народу» зареєстрували у Раді законопроєкт, що скасовує штрафи за недотримання мовного законодавства. Серед авторів – народний депутат Максим Бужанський, відомий своєю критикою закону про державну мову, і Олександр Дубинський, що виступав за скасування амністії учасникам Майдану.

Перехід сфери послуг на українську мову: «Слуги» хочуть скасувати штрафи для непослухів
оренда квартири Київ

На сайті парламенту законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» про скасування заходів реагування в сфері обслуговування населення» зареєстровано під номером 4528.

У своему в своєму Telegram-каналі Максим Бужанський назвав абсурдом штраф у 6800 грн за порушення закону.

Друзі, з 16 січня набирає чинності норма закону про мову, згідно з яким вся сфера обслуговування, весь бізнес повинен працювати державною мовою, інакше штраф. Немаленький, до речі, до 6800 гривень. Це абсурд, бізнес зобов’язаний тільки платити податки і нічого більше, інші – регулюють ринок. Я не хочу нічого змінювати частинами в самому законі про мову, він весь кривий. Але пропоную просто скасувати ці штрафи, і вирішити це питання таким чином, а не плодити донощиків. 27 колег з фракції «Слуга народу» надали мені честь, ставши співавторами мого законопроєкту, за що я їм безмежно вдячний», – пише Бужанський в своєму Telegram-каналі.

Нардеп вважає, що не потрібно розповідати перукарям, якою мовою їм стригти, а шиномонтажникам – якою мовою міняти колесо.

Вони заплатили податки і більше нічим нікому не зобов’язані, крім своїх сімей. Попрошу вас, якщо ви вважаєте, що я правий, і якщо не хочете, щоб вас штрафували за використання ваших російської, румунської, угорської та польської мов, підтримати мене в цьому питанні», – заявив він.

Читайте також: Верховний Суд визнав, що президент зобов’язаний спілкуватися державною мовою

Нагадаємо, із 16 січня 2021 року почне діяти вимога статті 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з якою вся сфера обслуговування має перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами. Виняток можливий лише на прохання клієнта.

Великий Київ у Google News

підписатися