Отруйний напій: у каві з Гондурасу, що надіслана до Києва, виявили хлорпірифос

Автор: Любава Лисичкіна
22:38 11.10.2023

Споживачів закликали бути обережними при покупці кави.

Отруйний напій: у каві з Гондурасу, що надіслана до Києва, виявили хлорпірифос Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це заявили у Державній службі з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Посадовці говорять, що через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення про виявлення хлорпірифосу в органічній зеленій каві (Походженням з Гондурасу).

Ця кава експортувалася з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coff ., Hamburg) в Україну (одержувач: ТОВ “Кофітон”, вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189).

Як заявили у пресслужбі ТОВ “КОФІТОН”, компанія здійснює свою господарську діяльність виключно в межах чинного законодавства України та ввозить на митну територію країни лише товар, який пройшов відповідну сертифікацію та дозволений для споживання в Україні.

Варто наголосити, що хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) наразі виявлений лише в обмеженій партії в Європі і поки що не відомі всі обставини щодо цієї події.

В той же час, як тільки стало відомо про вказані обставини, розуміючи всю відповідальність, Товариство невідкладно вжило всіх заходів щодо вилучення з обігу та недопущення реалізації даної партії імпортованої кави”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, Товариство звернулося до ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» про проведення випробувань імпортованого товару на вміст хлорпірифосу. Наразі повторний аналіз триває.

У компанії запевнили, що у разі виявлення вмісту небезпечних речовин у вказаній продукції будуть вживати заходи щодо її утилізації та знищення способом, визначеним за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Довідково:

Хлорпірифос застосовується як контактний інсектицид широкого спектра дії проти комах, що смокчуть і гризуть, на люцерні, цитрусових, бавовнику, плодових та інших культурах.

Хлорпірифос має 2 клас небезпеки для людини, препарати на його основі відносяться до 2 та 3 класу.

До слова, у Києві вже підключили до тепла кілька десятків будівель.

Великий Київ у Google News

підписатися