Опіки та пантенол: чому не можна наносити засіб на рани

Автор: Любава Лисичкіна
23:30 28.01.2022

Наносячи на рану, гарячу рану, пантенол, ви перекриваєте єдиний вірний шлях для охолодження цієї рани. Їй немає куди віддавати тепло, лише всередину, поглиблюючи опік.

Опіки та пантенол: чому не можна наносити засіб на рани
оренда квартири Київ
Про те, чому це більше шкодить, ніж гоїть розповіли у Всеукраїнській спілці парамедиків.
 
Зазначається, що основна речовина – Декспантенол — провітамін B₅, похідна форма і спиртовий аналог пантотенової кислоти. У процесі метаболізму в організмі декспантенол окислюється до пантотенової кислоти, що має регенеруючу, дерматопротекторну дію.
 
Допоміжні речовини:
1. Спирт цетостеариловий (тип А) эмульгирований – сприяє однорідності розчину.
2. Макроголгліцерол кокоат – поверхнево-активна речовина, регулює піноутворення
3. Метилпарабен (Е218) – консервант
4. Пропиленгликоль – розчинник, має бактерицидні властивості
5. Калия дигидрофосфат -регулює кислотність середовища
6. Натрій фосфат додекагідрат – допоміжна речовина
7. Вода очищенна
8. Тетрафторетан – забезпечує холод.
 
Отже декспантенол відновлює шкіру , говорять парамедики та додають, що  на упаковці ьтак і написано –  РАНОЗАГОЮЮЧИЙ ЗАСІБ! Не протиопіковий! Медики наголошують, що  рана починає загоююватися приблизно з 5-го дня, а іноді і пізніше. Тому доцільно використовувати пантенол лише з 5-го дня.
 
І зауважують, що спирт цетостеариловий – використовують у виробництві кремів і мазей та в косметиці як загусник  і це   дуже  негативно діє на опікову рану. Такий спирт не є токсичним, але відомі несприятливі реакції (контактна кропив’янка та реакції гіперчутливості). Несумісний із сильними окиснювачами і кислотами.
 
Інші допоміжні речовини не потребують коментарів, за виключенням води та тетрафторетану. Якби в цьому чудо засобі були присутні лише дві речовини – вода та тетрафторетан то він би дійсно називався спрей протиопіковий.
 
Парамедики говорять: для будь-якого опіку   потрібно рану зволожити і охолодити. І все. Нажаль, пантенол не робить ні перше, ні друге.
 

Великий Київ у Google News

підписатися