Окупанти обстрілюють зону відчуження, щоб спровокувати пожежі рівня 2020 року

Автор: Галина Ворона
12:57 20.03.2022

Російські окупанти регулярно обстрілюють ліс у зоні відчуження з артилерії, розташованої в районі ЧАЕС, щоб спровокувати пожежі рівня 2020 року. Таким чином ворог хоче посіяти паніку серед мешканців столиці у той момент, коли під Києвом точаться активні бойові дії.

Окупанти обстрілюють зону відчуження, щоб спровокувати пожежі рівня 2020 року
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє голова ГО “Європейський інститут Чорнобиля”, учасник громадської ради ДАЗВ, голова Волонтерського штабу під час гасіння пожеж у Чорнобилі 2020 року Валерій Коршунов. 

Так, за його словами, вчора супутники NASA зафіксували кілька вогнищ займання у селі Товстий ліс і лісі навколо. Ця місцевість знаходиться в повній ізоляції та за 20-30 км від найближчих сіл, тож підпал листя мешканцями сусідніх сіл не міг спровокувати пожежу.

При цьому, підкреслює Коршунов, 18 березня вогнище було тільки одне, а 17-го його не було зовсім, що чітко видно на знімках із супутників.

 

Він також зауважив, що ще в ніч на 11 березня вже з’являлося самозаймання в селі Стечанка всередині зони відчуження, але через низьку температуру та ранкову поморозь вогонь не розгорівся і зупинився.

Валерій Коршунов згадав про осередки самозаймання всередині зони відчуження під час пожеж 2020 року. Зокрема, у районі села Корогод 8 квітня 2020 року, яке далі за кілька днів підійшло до Чорнобильської станції, міста Прип’ять, Сховища Відпрацьованого ядерного палива тощо.

Саме воно найбільше викликало паніки, саме воно пройшло через купу важливих об’єктів Чорнобиля аж до іншого берега річки Прип’ять. Тоді поява цього спалаху теж викликала багато запитань. Однією з теорій були саме диверсійні підпали”, – коментує Валерій Коршунов.

Наразі війська РФ намагаються повторити цей інцидент в рамках гібридної війни для психологічного тиску на киян, підкреслює експерт.

У разі, якщо у зоні відчуження таки виникне серйозна пожежа, він закликає не панікувати: рівень радіації у Києві від пожеж не підвищиться, можливий радіаційний пил та тверді частки впадуть задовго до Києва.

Діяти потрібно, як і при виникненні звичайного смогу та брудного повітря: закрити вікна, покласти мокру ганчірку під раму, не виходити без потреби надвір.

 

Читайте також: Хочете другу Фукусіму? Мер Славутича вимагає замінити працівників ЧАЕС, які два тижні працюють у заручниках окупантів

Нагадаємо, ворог вже 24 дні використовує інфраструктуру ЧАЕС для військових цілей, робітники ЧАЕС стали заручниками, а місто-супутник Славутич – на межі гуманітарної катастрофи. Стан об’єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий. В Міноборони заявили, що путін готує теракт на ЧАЕС.

Великий Київ у Google News

підписатися