Окружний адміністративний суд міста Києва потрапив у немилість. Зеленський заявив про нові ініціативи

Автор: Любава Лисичкіна
17:18 13.02

Президент України Володимир Зеленський заявив, що повноваження Окружного адміністративного суду Києва буде скорочено та пообіцяв направити у ВР три законопроекти для цього.

Окружний адміністративний суд  міста Києва потрапив у немилість. Зеленський заявив про нові ініціативи

Про це ідеться у заяві на сайті Офісу президента України.

 Уже наступного тижня народні депутати  зможуть розпочати опрацювання  законопроектів. 

 Зазначається, що першого законопроект скорочує повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).  Зокрема, всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

В команді президента впевнені, що  врегулювання підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб’єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК.

Другий законопроект передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третім законопроектом вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Президент вважає ухвалення таких законопроектів вкрай необхідним та наполягатиме на швидкому їх розгляді.

До слова, деякі депутати вважають, що Зеленський своєю некомпетентністю фактично розвалює українську державу

Нагадаємо, народна депутатка від фракції “ЄС“  наголошувала, що президента Зеленського не цікавлять проблеми українців, адже саме він та його уряд змусили платити українців непосильно високі комунальні тарифи, у той час, коли наближені до президента олігархи закупили електроенергію чи інші ресурси по занижених цінах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...