Одну з дерусифікованих вулиць у Києві можуть назвати на честь князів Острозьких

Автор: Галина Ворона
15:31 06.05

У Печерському районі кияни пропонують перейменувати вулицю Московську на честь князів Острозьких, щоб увіковічнити їхній вклад в розбудову столиці.

Одну з дерусифікованих вулиць у Києві можуть назвати на честь князів Острозьких

Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

За словами депутатки Київради Олесі Пинзеник, за тисячолітню історію воєн та повстань у столиці майже не збереглось жодного сліду поховань більшості меценатів, князів, королів та гетьманів.

Знамениті українці, завдяки яким відбувалось становлення нашої держави мають бути увіковічені. Вулиці Києва мають носити імена не тільки героїв сучасності, але й наших славетних предків. Тому перейменування вулиці Московської в історичному центрі міста Києва, на старому Печерську, на честь Князів Острозьких доповнить багатий історичний топонімічний ландшафт Печерського району“, – зазначає депутатка.

Вона впевнена, що таке перейменування сприятиме збереженню національної та локальної про Костянтина Острозького та його сина князя Василя-Костянтина, які були видатними українськими військовими та політичними діячами доби Великого князівства Литовського, знаними меценатами та послідовними захисниками православної віри.

Депутатка додала, що наразі твориться нова українська історія, боротьба за незалежність усе ще триває. Необхідно віддати гідну шану українським героям усіх часів та увіковічити їх подвиги за незалежність нашої країни.

Читайте також: Проспект Перемоги – у черзі на “дерусифікацію”: які варіанти перейменування були раніше

Нагадаємо. у столиці хочуть дерусифікувати понад 460 об’єктів.

Великий Київ у Google News

підписатися