Свої сценарії розвитку подій експерти розповіли у коментарі для ТСН.ua.
На думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, все почалось в кінці 90-х – на початку 2000-х, коли Росія розпочинала боротьбу за експортне постачання своїх систем ППО. Адже основним конкурентом для С-300 та С-400 завжди був Patriot.
“Саме у боротьбі за ринок, за покупців вони, росіяни, намагались дискредитувати ЗРК Patriot як в своєму інформпросторі, так і у світовому. Для цього на пропаганду вони витрачали велику кількість свого бюджету. Мовляв, Patriot – погана система, набагато гірша за С-400, не здатна збивати ракети, капризна у використанні. Все це робилось, щоб популяризувати російські системи С-400. Частково це їм вдалося, вони змогли продати декілька дивізіонів С-400 Китаю та Туреччині”, – розповідає експерт.
Зараз ЗРК Patriot з’являється в Україні, і росіяни вважають, що повинні довести те, що ці комплекси неспроможні перехоплювати їхні ракети. Як говорить експерт, для цього був завданний удар “Кинджалами” – вони були впевнені, що цю ракету було неможливо перехопити. Але її перехопили та знищили. Після цього росіяни вдарили “Іскандерами”, які теж були знищені.
“Це стало великою рекламою для ЗРК Patriot. Росіяни ж намагаються вийти з цієї репутаційної ганьби, тому будуть продовжувати тиснути ударами по Києву, щоб хоч якось досягти своєї мети, щоб знищити хоча б одну установку. Вони готові завдавати удари по максимуму. Червень ще буде спекотним для України”, – додає Коваленко.
Своє чергою, військовий експерт Роман Світан впевнений, що справа далеко не тільки в полюванні на Patriot.
“Так, одне з їхніх завдань – знищення ЗРК, але вони зрозуміли, що за допомогою балістичних ракет досягти цього практично неможливо. Тому зараз вони використовують ці ракети, щоб знищити центри прийняття рішень. Тобто Patriot – не основне завдання ворога. Напередодні гарячої фази наступу вони намагаються знищити саме центри прийняття рішень. По Києву атаки будуть припинені, коли почнеться гаряча фаза наступу. Але до цього удари будуть продовжуватись”, – впевнений Роман Світан.
Нагадаємо, після загибелі людей у Деснянському районі столиці, яких уночі під час повітряної тривоги не пустили до укриття, Попко наголосив, що це відповідальність мера Кличка та голів районів.
Читайте також: Київрада проведе позачергове засідання, щоб прийняти комплексне рішення про роботу укриттів