Обслуговування українською: коли почнуть штрафувати порушників мовного закону

11:53 24.01

Штрафувати злісних порушників за відмову спілкуватися українською мовою у сфері обслуговування в Україні почнуть з 16 липня 2022 року.

Обслуговування українською: коли почнуть штрафувати порушників мовного закону

Про це розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь в інтерв’ю “Радіо Свобода”. 

За його словами розмір штрафів складатиме від 5100 до 6800 гривень.

Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких ми постійно отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, підготували протокол і наклали штраф”, – зазначив Кремінь.

За його словами, штрафи можна оскаржити в судовому порядку, але для цього мають бути наведені певні докази.

Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче “прославитися” на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що є переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає”, – зазначив мовний омбудсмен.

Читайте також: Ольга Сумська потрапила у мовний скандал: “Туйво, зара…”

Нагадаємо, 16 січня почав діяти закон “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. За перші два дні з початку впровадження закону надійшло приблизно 100 звернень про його порушення.

Як повідомлялося, власник кав’ярні посміявся з мови, тепер продає заклад.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...