Обшуки в КМДА: ДБР розслідує присвоєння землі у Києві вартістю понад 100 мільйонів гривень

17:03 16.05.2023

Працівники ДБР викрили багаторівневу схему із незаконного заволодіння 75 земельними ділянками у Києві вартістю понад 100 млн гривень.

Обшуки в КМДА: ДБР розслідує присвоєння землі у Києві вартістю понад 100 мільйонів гривень
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляють у ДБР.

За попередніми даними, землі територіальної громади незаконно переоформлювалися на підставних осіб.

Фігуранти підбирали вільні земельні ділянки та підробляли технічну документацію. Вони фіктивно вказували про нібито наявність вже побудованих на ділянках будинків, що дозволяло легалізувати оборудку. За сприяння «кишенькових» нотаріусів, ділки вносили неправдиві відомості до державних реєстрів.

Через протиправну схему зловмисники мали намір вивести із власності територіальної громади 75 земельних ділянок загальною площею близько 7,5 га. За попередньою оцінкою, вартість землі перевищує 100 млн гривень.

Кримінальне провадження відкрито за статтею несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в автоматизованих системах (ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Читайте також: Розкрадання на ремонті Куренівського парку: перед судом постане експосадовець “Київзеленбуду”

В рамках кримінального провадження проведено низку обшуків за місцями знаходження нотаріусів, Головного управління Держгеокадастру у м. Києві та Київській області, у виконавчих органах КМДА, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, приватних організацій, а також за місцями проживання фігурантів.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили документацію та інші докази, що мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні.

Наразі судом накладено арешт на вказані земельні ділянки.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Нагадаємо, правоохоронці у квітні проводили обшуки у приміщенні комунального об’єднання “Київзеленбуд”.

Великий Київ у Google News

підписатися