Обіцяного ремонту Хрещатика не буде: що сталося

Автор: Тетяна Сененко
17:07 11.03.2021

Капітальний ремонт Хрещатика розпочнеться невідомо коли, але не раніше вересня цього року.

Обіцяного ремонту Хрещатика не буде: що сталося

Остаточна дата старту будівельних робіт на Хрещатику не визначена, хоча проєкт зараз перебуває на завершальному етапі. Крім того, зараз припинено проєктування капремонту Майдану Незалежності, тому що документація вимагає врахування проєктних рішень із ремонту Хрещатика, пише газета Сьогодні.

«Роботу над проектом вже закінчили, він пройшов державну експертизу. Поки невідомо, коли почнеться сам ремонт, можливо, в цьому році. На всі підготовчі процедури, тендери та вибір генпідрядника піде кілька місяців. Тому ремонт може початися не раніше вересня», – розповів Володимир Воробйов, директор інституту «Київдормістпроект», де розробляли проєкт.

“Київавтодор” прогнози дає вкрай не охоче.

“Проєктами займаються два різних підприємства. І, наприклад, якщо по Майдану щось запроєктують, а це не буде узгоджуватися з проєктом по Хрещатику, можуть виникнути проблеми. Тому все буде робитися по черзі, щоб уникнути плутанини і нестиковок”, – пояснює Володимир Гузема, перший заступник гендиректора «Київавтодора».

Імовірно навіть, що,  все перенесеться на  на 2022 рік.

До слова, востаннє центральна вулиця Києва ремонтувалася у 1998 році. Цього разу планують облаштувати велодоріжку як частину магістрального веломаршруту «Солом’янка-Центр» – вона, попередньо, пройде уздовж будівлі Головпоштамту і виходитиме на вулицю Грінченка. Тротуарну плитку хочуть замінити на граніт. Гранітну і металеву частину ліхтарів відреставрують. Зупинки транспорту убезпечать за допомогою фіксованих болардів. Також розглядалася можливість облаштування смуг для громадського транспорту.

Реалізація проєкту передбачає ще й ремонт фонтанів, заміну пошкоджених зелених насаджень, тактильні елементи покриття та світлофори зі звуковими сигналами для людей, що цього потребують.

Нагадаємо, що кінотеатр “Київська Русь”, відкритий у далекому 1982 році, збираються закривати на капітальний ремонт. Результати проведеної роботи офіційно презентують наступного року.

Великий Київ у Google News

підписатися