Новим генпрокурором України став нардеп від “Слуги народу” Андрій Костін – що про нього відомо

Автор: Галина Ворона
13:46 27.07.2022

Народного депутата від «Слуги Народу» Андрія Костіна призначено новим Генеральним прокурором України.

Новим генпрокурором України став нардеп від “Слуги народу” Андрій Костін – що про нього відомо
Світлодіодне освітлення

За відповідне рішення проголосували 299 народних обранців. 

Відомо, що до кінця обговорення його кандидатури до зали Верховної ради прийшов президент України Володимир Зеленський.

Що відомо про нового очільника Генпрокуратури

Андрій Костін – юрист, співзасновник та директор Адвокатської компанії “Право”.

Відомо, що він закінчив Одеський державний університет ім.  Мечникова за спеціальністю “правознавство”.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 108 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року – член партії. До 14 січня 2020 року – заступник голови Комітету з питань правової політики, після того – голова комітету.

За даними  руху “Чесно”, Костін як голова комітету з питань правової політики був відповідальним за судову реформу. Проте саме в період керівництва комітетом Костіним належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися. Зокрема, зупинився процес перезапуску ВККС, через що Україні бракує вже близько 2000 суддів. Замість перезапуску ВРП почалося її посилення. А суддів Конституційного суду парламент продовжує призначати без впровадження прозорого конкурсу.

Також у “Чесно” з’ясували, що у 2019—2020 роках Костін не декларував жодного місця проживання у Києві, хоча, за даними сайту Верховної Ради, отримував бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера у розмірі близько 20 тис. грн на місяць. Не задеклароване також і місце проживання доньки кандидата, яка з 2019 року працює в Києві помічником-консультантом іншого народного депутата, колеги по фракції “Слуга народу” Андрія Задорожного.

У 2021 році брав участь у конкурсі на посаду голови САП, та не пройшов співбесіду. Також Громадські організації “Центр протидії корупції”, Фундація DEJURE, “Автомайдан” та “Трансперенсі Інтернешнл Україна” не рекомендували Костіна як можливого очільника САП.

Читайте також:

Як писав “ВК“, ввечері 17 липня на сайті президента Володимира Зеленського було оприлюднено укази про відсторонення від посади генерального прокурора Ірини Венедіктової та про усунення Івана Баканова від виконання обов’язків голови СБУ.  Згодом Зеленський направив подання про їхнє звільнення до Верховної Ради. На засіданні 19 липня парламент підтримав звільнення Баканова і Венедіктової. Виконувачем обов’язків генерального прокурора призначили Олексія Симоненка – її заступника. Українські ЗМІ раніше неодноразово звертали увагу на майновий стан і декларацію прокурора, який, окрім того, перебуває у базі сайту “Миротворець”.

Великий Київ у Google News

підписатися