Нові засоби на дорогах змусять водіїв їздити повільніше

15:45 03.11.2020

З 1 листопада в Україні набули чинності нові стандарти дорожньої інфраструктури, які змусять водіїв їздити повільніше, як у населених пунктах, так і поза ними.

Нові засоби на дорогах змусять водіїв їздити повільніше
оренда квартири Київ

Як повідомляє “Укравтодор”, дотепер офіційно дозволеними були кільцеві розв’язки, шумові смуги, піднесені пішохідні переходи, звуження смуг руху, напрямні острівці та «лежачі поліцейські».

Тепер до них додадуться:

  • острівці безпеки
  • бордюрні розширення
  • чокери
  • розділювальні смуги (вставки по осі дороги)

Всі вище названі засоби будуть проектуватися при ремонті або модернізації існуючих доріг і вулиць, а також при будівництві та реконструкції. Зазначається, що такі зміни та відповідні конструкції допоможуть водію підтримувати постійну безпечну швидкість, не розганяючись і гальмуючи повсякчас.

Зазначається, що такий стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху вперше розроблено в Україні. За основу нового стандарту Укравтодор обрав концепцію VisionZero або ж Нульове бачення. Її мета – зведення цифри смертності на дорозі до нуля завдяки продуманій системі безпеки. Приміром: зменшення ширини смуг, мінімальна кількість реклами, розділення зустрічних потоків зеленою зоною, антикишені, кільцеві перехрестя, освітлення переходів.

Читайте також: Газ, дороги та вибори: топ змін в Україні з 1 листопада

Нагадаємо, що з 1 листопада до 1 квітня, на 7 вулицях Києва, де дозволено було розганятись до 80 км/год, встановлюється обмеження швидкості до 50 км/год.

Великий Київ у Google News

підписатися